Neluţu Varga, dat pe spate de noul jucător de la CFR Cluj: “E mai bun decât Bîrligea”

Alex Masgras Publicat: 14 ianuarie 2025, 13:27

Comentarii
Neluţu Varga, dat pe spate de noul jucător de la CFR Cluj: E mai bun decât Bîrligea

Neluţu Varga / Profimedia

Neluţu Varga, patronul celor de la CFR Cluj, a vorbit despre noul atacant al echipei din Gruia. Andreas Sfait a semnat cu echipa lui Dan Petrescu, după ce a evoluat în ultimii doi ani şi jumătate la Salernitana.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a încasat 50% din drepturile federative ale jucătorului, astfel încât va încasa doar jumătate din suma unui viitor transfer.

Neluţu Varga are mare încredere în Andreas Sfait, noul jucător de la CFR Cluj: “Are viteză, dribling foarte bun, vede bine jocul”

Andreas Sfait a fost deja remarcat de Neluţu Varga, patronul celor de la CFR Cluj. Acesta este încântat de achiziţia făcută în pauza de iarnă şi l-a comparat cu fostul atacant al echipei, Daniel Bîrligea, care în prezent este jucătorul celor de la FCSB.

De asemenea, Neluţu Varga este de părere că Şfaiţ este un atacant mai bun decât Daniel Bîrligea, jucător care a impresionat în actuala ediţie de campionat în tricoul roş-albaştrilor:

“Eu zic că este mai bun. Are viteză, dribling foarte bun, vede bine jocul, este calm când are mingea la picior și este foarte agresiv”, a declarat Neluţu Varga, potrivit prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Andres Sfait este noul jucător al celor de la CFR Cluj!

Andres Sfait este noul jucător al echipei antrenate de Dan Petrescu. Născut la Cluj, tânărul de 20 de ani şi-a petrecut ultimii doi ani şi jumătate la Salernitana.

„Bună dimineața la cafeluță cu un nou transfer”, aşa a fost anunţat transferul lui Andres Sfait la CFR Cluj, pe contul de Instagram al ardelenilor.

Şfaiţ a început fotbalul la FC Ardealul, iar în 2014 a plecat la Grodig Youth. Până în 2022, el a evoluat la mai multe echipe de juniori din Austria, după care a semnat cu Salernitana în august 2022.

Reclamă

„Încep anul 2025 cu multă energie. Hai, CFR”, a spus noul jucător al clujenilor.

Sezonul trecut, atunci când echipa era în Serie A, Sfait a prins minute în duelurile cu AC Milan şi Atalanta. De asemenea, el a jucat şi împotriva lui Juventus în Coppa Italia.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:10

Ce le-a spus Chivu jucătorilor săi la pauză în Inter – Como. Dezvăluirea omului care a schimbat soarta calificării

11:07

Chelsea, la un pas de colaps! Clubul pierde 723.000 euro pe zi și a ajuns la 1,6 miliarde datorii

10:34

Leo Messi nu ține cont de rivalitate! L-a sunat personal unul dintre cei mai mari adversari din carieră

10:28

Se întoarce Thomas Neubert la FCSB? Răspunsul lui Mihai Stoica după plecarea lui Mirel Rădoi

10:00

Două cuvinte pentru istorie! Ce a spus Chivu după calificarea Interului în finala cupei și explicația oferită

9:50

Cine va fi cel mai bun jucător de la World Cup? Sports Illustrated a făcut lista: Messi e abia pe 4

1 Veste excelentă pentru FCSB. Anunțul făcut de Gigi Becali, după plecarea lui Mirel Rădoi 2 „M-am trezit cu antrenament anulat, mașinile dispărute din bază” Filmul plecării lui Mirel Rădoi de la FCSB 3 „L-am sunat deja”. Primul antrenor contactat de Mihai Stoica, după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB 4 „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB 5 E gata! Turcii au anunţat când semnează Mirel Rădoi cu Gaziantep 6 E oficial, Mirel Rădoi pleacă de la FCSB! S-a întâlnit cu Gigi Becali și i-a comunicat decizia. “Are binecuvântarea mea”
Citește și