Închide meniul

Nicolae Dică a pus tunurile pe Florin Tănase: “Să-şi vadă de meseria lui! Are două luni de străinătate!”

Dragoș Vasile Publicat: 15 octombrie 2022, 15:00

Comentarii
Nicolae Dică a pus tunurile pe Florin Tănase: Să-şi vadă de meseria lui! Are două luni de străinătate!

Nicolae Dică şi Florin Tănase, în timpul unei conferinţe de presă / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Nicolae Dică a pus tunurile pe Florin Tănase, după ce fostul căpitan de la FCSB a vorbit cu Gigi Becali despre antrenamentele sale de la Al Jazira.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase a plecat în această vară de la FCSB, la Al Jazira, în Emiratele Arabe Unite. Într-un dialog cu Gigi Becali, fotbalistul de 27 de ani a susţinut că până și în Emirate se lucrează mai bine ca în România.

Nicolae Dică a pus tunurile pe Florin Tănase

“Am văzut că este un băiat care îi spune patronului despre antrenamente, care se pricepe mult la fotbal.

Florin Tănase de unde știe el? Are două luni de când lucrează cu un antrenor străin și a devenit așa mare cunoscător încât știe și antrenorii străini? Cred că ar trebui să-și vadă de meseria de jucător și atât! Să reușească să dea goluri și apoi să vorbească despre antrenori.

Eu m-am apucat să notez antrenamentele la 28 de ani. M-am lăsat la 34 de ani, iar atunci credeam că sunt bun-bun. Dar când am intrat în antrenorat, am văzut că știam doar 10% din meseria de antrenor”, a declarat Nicolae Dică la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Nicolae Dică s-a enervat după glumele apărute după 0-10 la general cu Silkeborg

Nicolae Dică s-a enervat după glumele apărute după 0-10 la general cu Silkeborg, în grupele Conference League.

Glumele apărute după FCSB – Silkeborg 0-5 au făcut înconjurul internetului. Fanii au făcut haz de necaz după ce echipa lui Gigi Becali a fost umilită pe Arena Naţională.

Întrebat la conferința de presă cum s-a simțit după ce a ajuns ținta glumelor, Nicolae Dică a avut o reacție dură.

Reclamă

„La caterincă suntem primii!”, a spus Nicolae Dică.

Zece goluri a primit FCSB în dublă manşă cu danezii, iar glumele nu au întârziat să apară. Acestea au venit chiar la plecarea fanilor de pe stadion.

Nicolae Dică a găsit puterea să zâmbească după umilinţele cu Silkeborg

Nicolae Dică a găsit puterea să zâmbească după umilinţele cu Silkeborg. Antrenorul FCSB este optimist înainte de confruntarea cu UTA Arad, unde aşteaptă ca elevii săi să câştige.

FCSB este pe locul 12 în Liga 1, cu două victorii consecutive. Roş-albaştrii au câştigat confruntările cu Chindia Târgovişte, scor 3-2, şi Petrolul Ploieşti, scor 2-0.

„E important că am legat două victorii în campionat. Din păcate, am ştirbit-o în Europa. N-am fost niciodată la pământ. S-au reglat lucrurile în campionat, dar nu reuşim acolo.

Adversarii sunt buni în Europa. Trebuie să avem încredere că vom câştiga mâine seară. Am fost toţi dezamăgiţi după cele două înfrângeri!„, a declarat Nicolae Dică, în cadrul conferinţei de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:15
Încă un meci uriaş pentru România! FRF a anunţat candidatura pentru finalele Europa League din 2028 şi 2029
12:47
Aryna Sabalenka țintește primul ei titlu la Turneul Campioanelor. Cum arată grupele competiției de top
12:32
Cum a ratat Mirel Rădoi super-transferul la Inter? Dezvăluirea lui Giovanni Becali: “Era șansa vieții lui”
12:24
OFICIAL Legia a anunţat despărţirea de Edi Iordănescu
11:54
Xabi Alonso a anunțat ce se întâmplă cu Vinicius, după ce brazilianul nu i-a cerut scuze în online: “Caz închis”
11:36
EXCLUSIVMotivele pentru care Edi Iordănescu a cerut rezilierea contractului cu Legia
1 EXCLUSIVLarisa Iordache intervine în scandalul uriaş din gimnastică: “Să îşi vadă fiecare de treaba ei!” 2 Omul meciului Inter – Fiorentina 3-0, cucerit de Cristi Chivu: “Mulţumită lui”. A numit calităţile românului 3 Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…” 4 Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială” 5 Verdictul primit de David Miculescu după accidentarea din meciul cu Bistriţa. Veste importantă la FCSB 6 Au apărut imaginile cu tentativa de răpire a fotbalistului. Cum a reuşit să se salveze
Citește și