Nicuşor Bancu, gafă uriaşă în Universitatea Craiova – FC Voluntari! Evoluţie dezastruoasă a fundaşului stânga al României

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 februarie 2024, 21:28

Nicuşor Bancu, gafă uriaşă în Universitatea Craiova - FC Voluntari

Colaj capturi Digisport

Nicuşor Bancu a făcut o gafă uriaşă în Universitatea Craiova – FC Voluntari. În minutul 51, Bancu a vrut să îi trimită cu capul lui Laurenţiu Popescu.

Mingea trimisă de Nicuşor Bancu a fost prea scurtă, iar Dumiter a ajuns înaintea lui Laurenţiu Popescu la mingea, iar arbitrul Adrian Cojocaru a dictat penalty.

Nicuşor Bancu, gafă uriaşă în Universitatea Craiova – FC Voluntari

Robert Popescu a transformat cu siguranţă penalty-ul, iar FC Voluntari a egalat în startul celei de-a doua reprize. Nu a fost singura greşeală a lui Nicuşpr Bancu din meci. În minutul 24, Nicuşor Bancu i-a dat un brânci lui Carnat la marginea careului. Din fericire pentru olteni, Dumiter a executat slab lovitura liberă.

Nicuşor Bancu, critici pe bandă rulantă după ultimele evoluţii

Sorin Cârţu a fost unul dintre cei mai aprigi critici ai lui Nicuşor Bancu din ultima vreme. Cârţu a avut un discurs dur la adresa lui Bancu după remiza de acum două etape cu Universitatea Cluj, scor 2-2.

M-am uitat și la Bancu, este jucătorul nostru numărul 1, este cel mai important și bun jucător. Dar nu poți să fii cu capul atât de mare în timpul unui joc, să te expui atât de mult și la niște greșeli personale și să nu ai o atitudine de lider, așa cum te percepe toată lumea și cum vrem să fii la echipa asta.

Să te impui asupra lor și să faci un echilibru în ceea ce înseamnă prestația acestor jucători. La ceea ce se întâmplă, sunt șapte etape din care am luat șase puncte, din astea șapte etape, patru s-au jucat acasă. Deci patru ai jucat acasă și trei în deplasare și acasă nu am câștigat niciun meci.

Nu îl înțeleg cum nu poate să se impună în fața lor. ‘Bă sunt peste voi, ascultați-mă’. Să nu mai spun ceea ce arată echipa asta, cum era în ultimele minute. Eram sigur când a ieșit Houri că s-a pierdut total din ce a însemnat dinamica ofensivă a echipei noastre”, a declarat Sorin Cârțu pentru fanatik.ro.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

0:06 27 iul.

Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El a pierdut meciul!”

23:50

FCSB – Oţelul 0-2. Roş-albaştrii au suferit prima înfrângere a sezonului! Gălăţenii au trecut pe primul loc în Liga 1

23:40

FotoFestivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024 se desfăşoară acum! România, reprezentată de 106 sportivi la Paris

23:25

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză cu Oţelul! Patronul FCSB-ului a mutat rapid după ce roş-albaştrii au intrat conduşi la cabine

23:03

Vlad Chiricheş, două gafe uriaşe în doar două minute! A „îngropat-o” pe FCSB, în meciul cu Oţelul

22:45

FotoImagini superbe cu delegaţia României, la festivitatea de deschidere a Jocurilor Olimpice 2024! Spectacol pe Sena

1 VIDEOLando Norris, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Belgiei, live în AntenaPLAY 2 VIDEOCallum Voisin va pleca din pole-position în cursa de Formula 3 din Belgia, live în AntenaPLAY 3 VIDEOPaul Aron va pleca din pole-position în cursa de Formula 2 din Belgia, live în AntenaPLAY 4 VideoUltrașii din Bănie și-au ieșit din minți, după Maribor – Universitatea Craiova 2-0. Jucătorii pe care îi cer dați afară! 5 Costel Gâlcă, discurs clar după Maribor – Universitatea Craiova 2-0: „Nu e imposibil, putem să întoarcem rezultatul!” 6 „E un fenomen!” Mihai Stoica, uluit de Corvinul Hunedoara după remiza cu Rijeka! Pe ce jucător a pus ochii oficialul FCSB