Închide meniul

OFICIAL! Adrian Mihalcea a plecat de la Chindia Târgovişte. Bilanţ dezastruos pentru antrenor

Publicat: 20 septembrie 2022, 15:45

Comentarii
OFICIAL! Adrian Mihalcea a plecat de la Chindia Târgovişte. Bilanţ dezastruos pentru antrenor

Adrian Mihalcea/ Hepta

Adrian Mihalcea a plecat de la Chindia Târgovişte. Anunţul a fost făcut de clubul dâmboviţean pe reţelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gruparea Chindia Târgovişte a anunţat, marţi, rezilierea de comun acord a contractului cu antrenorul Adrian Mihalcea.

Adrian Mihalcea a plecat de la Chindia Târgovişte

Astăzi, 20 septembrie 2022, AFC Chindia Târgovişte a încheiat, pe cale amiabilă, colaborarea cu antrenorul Adrian Mihalcea. Clubul nostru îi mulţumeşte pentru devotament şi implicare şi îi doreşte mult succes în carieră!”, este anunţul clubului de pe Facebook.
Adrian Mihalcea a preluat echipa la 7 iunie şi şi-a anunţat plecarea de la Chindia încă de duminică, după eşecul cu Universitatea Cluj, scor 0-1.

Chindia Târgovişte este clasată pe ultimul loc în Superligă, cu trei puncte şi a rămas singura echipă din campionat care nu a câştigat niciun meci.

Adrian Mihalcea și-a anunțat, în direct la TV, plecarea de la Chindia Târgoviște

Adrian Mihalcea și-a anunțat, în direct la TV, plecarea de la Chindia Târgoviște, după înfrângerea cu U Cluj din etapa a 11-a, 0-1.

Nu sunt multe de zis. S-au dăruit, au înțeles că era o șansă mare de a câștiga puncte astăzi. Nu am reușit și, din păcate, uitați-vă în ce situație suntem. Cred că se vor lua unele măsuri. Mai mult ca sigur.

Reclamă
Reclamă

Da, e ultimul meu meci aici. Avusesem ultimatum. Dacă reușeam să câștig aici, cred că aș fi continuat. Așa, nu văd cum să rămân aici… Echipa parcă e blocată în fața apărării adverse.

Am avut extrem de multe ocazii, dar nu am reușit să câștigăm. Astăzi chiar nu sunt supărat. Au respectat ceea ce le-am cerut. Ocazii am avut, n-aș avea ce să le spun. Poate lipsa norocului ar fi ca și minus, dar au nevoie de un declic.

Aceștia suntem. Băieții au nevoie de încredere. După atâtea rezultate negative este un blocaj mental. Uitați-vă că în situații clare, deciziile sunt eronate. Sunt convins că pot reuși. Au nevoie de o victorie”, a spus Adrian Mihalcea, conform digisport.ro. 

Reclamă

Adrian Mihalcea a ajuns la Chindia la începutul acestui sezon, de la Unirea Slobozia. Formația din Târgoviște este codașă în Liga 1, cu doar trei puncte, fiind singura formație fără victorie în actuala stagiune.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18 17 nov.
Mihai Stoica, ironie la adresa lui Mircea Lucescu, după ce Florin Tănase a intrat în prelungiri cu Bosnia: “Ce să mai zic?”
23:52
Erling Haaland merge la World Cup 2026! Atacantul lui City, statisică fabuloasă în preliminarii
23:41
Norvegia s-a calificat la World Cup 2026, după victoria cu Italia. Squadra Azzurra, la baraj. Rezultatele serii
23:16
Carlos Alcaraz i-a pus gând rău lui Jannik Sinner, după finala de la Torino: „Sper să fii pregătit”
23:01
Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania
22:35
România a fost învinsă de Polonia, în play-off-ul Billie Jean King Cup! Victorie cu 3-0 pentru echipa condusă de Iga Swiatek
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și