Ovidiu Burcă i-ar transfera pe Tudor Băluţă şi Florinel Coman dacă ar avea milioane de euro la Dinamo. În direct la AS.ro LIVE, antrenorul celor de la Dinamo a pronunţat numele lui Tudor Băluţă şi Florinel Coman când a răspuns ce jucători ar transfera dacă ar avea 10 milioane de euro buget.
Antrenorul celor de la Dinamo consideră că Tudor Băluţă este cel mai bun jucător din Liga 1. Pe Florinel Coman l-a vrut şi Rapid.
Ovidiu Burcă i-ar transfera pe Tudor Băluţă şi Florinel Coman dacă ar avea milioane de euro la Dinamo
“Băluţă de la Farul îmi place foarte mult. Cred că este, din punctul meu de vedere, cel mai bun jucător din campionatul României. Îmi place şi Florinel Coman extrem de mult“, a spus Ovidiu Burcă la AS.ro LIVE.
Ovidiu Burcă a anunţat un „new Dinamo” după ce a promovat în Liga 1
Ovidiu Burcă a anunţat un „new Dinamo” după ce a promovat în Liga 1. Mai mult, antrenorul dinamoviştilor a spus că retrogradarea în Liga 2 a fost un lucru benefic pentru echipă.
Ovidiu Burcă a realizat o adevărată minune la Dinamo şi a reuşit o promovare la care puţini se aşteptau în Liga 1. Burcă e de părere că acest sezon este un nou început pentru echipa din Ştefan cel Mare.
„În momentul în care echipa a retrogradat, foarte multă lume a perceput-o ca pe ceva tragic. Eu când am venit, am spus că cel mai bun lucru care i s-a întâmplat lui Dinamo a fost să retrogradeze. Era nevoie de o regenerare a clubului. Dinamo a renăscut din propria cenuşă, a înflorit din propria cenuşă. Vorbesc şi de mentalitatea care exista în interiorul clubului şi în interiorul vestiarului.
Vă spun sincer că am fost extrem de surprins să văd ambientul şi ce se întâmplase cu un an înainte. Nu am promis promovarea, ci că voi crea un climat de de performanţă. Lucrurile, din punctul ăsta de vedere, arată mult mai bine. Probabil cei care vor veni după mine vor găsi„, a spus Ovidiu Burcă în exclusivitate la AS.ro LIVE.
- Ovidiu Burcă i-ar transfera pe Tudor Băluţă şi Florinel Coman dacă ar avea milioane de euro la Dinamo
- Ovidiu Burcă a fost la AS.ro LIVE
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Universitatea Craiova, victorie la scor în primul amical al verii! U Cluj, eşec surprinzător
- Plecare de ultim moment de la FCSB! Anunţul făcut: “Ne-am înţeles”
- De ce nu a anunţat FCSB despărţirea de Vlad Chiricheş. Dezvăluirea făcută de Mihai Stoica
- Transferul făcut de Rapid peste capul lui Daniel Pancu: “E ceva special!”
- O echipă de play-off se desparte de unul dintre cei mai importanți jucători. Salariul pe care îl va încasa






























