Închide meniul

Paul Iacob, OUT de la Rapid! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti: „Multă baftă!”

Alexandra Costea Publicat: 8 februarie 2025, 12:07

Comentarii
Paul Iacob, OUT de la Rapid! Anunţul făcut de clubul din Giuleşti: Multă baftă!”

Paul Iacob, în timpul unui meci - Profimedia

Paul Iacbo este OUT de la Rapid! Fotbalistul care a revenit la începutul anului pe banca Giuleştenilor după o operație de hernie de disc a fost cedat, sub formă de împrumut, la FC Botoşani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anunţul a fost postat de oficialii din Grant pe pagina oficială a clubului. În urmă cu câteva săptămâni, fundașul a vorbit deschis despre ce speră să realizeze în 2025 alături cu Rapid.

Paul Iacob va evolua la FC Botoşani

Iacob va evolua la FC Botoşani până la finalul acestui sezon.

“Paul Iacob a fost împrumutat la FC Botoșani până la finalul sezonului. Multă baftă, Paul!”, au scris oficialii din Grant pe rețelele de socializare.

Reclamă
Reclamă

Iacob nu a mai evoluat în nici un meci din luna august a anului trecut. Pentru că Marius Şumudică nu i-a găsit un loc în formația actuală, fundașul central a fost cedat la Botoșani unde va avea șanse mai mari să evolueze constant.

Fundașul în vârstă de 28 de ani a ajuns în Giuleşti în iulie 2022. Fotbalistul cotat la 900.000 de euro de site-urile de specialitate mai are contract valabil cu echipa antrenată de Marius Șumudică până în iunie 2026.

Ce planuri avea Paul Iacob la Rapid, în 2025

Paul Iacob s-a operat de hernie de disc la sfârșitul lunii septembrie, iar de atunci nu s-a mai antrenat cu echipa lui Marius Șumudică. Cu toate acestea, la începutul anului, fotbalistul a primit o veste bună. Fundaşul a participat alături de giuleşteni în cantonamentul din Dubai. În cadrul unui interviu, Paul Iacob a dezvăluit că își dorește să câștige un trofeu alături de Rapid, în anul 2025. Acesta a spus că nu ia în calcul să părăsească echipa din Giulești până nu câștigă un trofeu.

Reclamă

Totodată, acesta a vorbit și despre situația echipei, care se află acum în apropierea locurilor de play-off.

„Suntem aproape de play-off, dar încă nu reușim să ajungem acolo. Nu știu dacă e barieră mentală. Dar eu cred și asta îmi doresc cel mai mult: să ajungem într-o cupă europeană. Și, la ce lot avem, eu zic că vom intra în play-off. În plus, avem un culoar foarte bun și în Cupa României.

Mai am contract cu Rapid până în 2026, dar de când am venit aici mi-am zis că nu vreau să plec fără un trofeu. Și nu s-a schimbat nimic.

Așa că asta îmi doresc pentru 2025. Să câștigăm un trofeu, să jucăm în cupele europene și să ajung la echipa națională. Iar o participare în Europa chiar m-ar ajuta, aș avea mai multe șanse să prind un loc printre tricolori”, a spus Paul Iacob, citat de gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:33
Ruşine istorică pentru Manchester United! A fost eliminată din Cupa Ligii Angliei de o echipă din liga a 4-a!
0:13
Tragerea la sorţi a grupei Champions League e pregătită! Cum arată urnele după rezultatele de miercuri
23:59 27 aug.
Copenhaga, cu Istvan Kovacs la centru, s-a calificat în grupa Champions League! Mourinho, OUT! Rezultatele serii
23:50 27 aug.
Andrei Nicolescu a dat cele mai noi detalii despre transferurile lui Adrian Mazilu şi Andrei Coubiş la Dinamo!
23:27 27 aug.
Octavian Popescu vrea să plece de la FCSB! De ce este supărat fotbalistul lui Gigi Becali
23:00 27 aug.
UPDATEFosta echipă a lui Ianis Hagi, Rangers, umilită în playoff-ul Champions League! A primit 5 goluri într-o repriză
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Darwin Nunez, la Al Hilal. Manchester United l-a luat pe Sesko 2 Scoţienii care au ajuns în Bucureşti au fost şocaţi! Ce i-a uimit: “Uitați-vă numai la ea!” 3 Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la US Open 2025! Debut perfect pentru campioana de la Cleveland 4 Constantin Budescu a semnat cu noul club! Anunţul oficial 5 UPDATEOFICIAL | Alex Băluţă a fost prezentat de Los Angeles FC! Heung-Min Son şi Hugo Lloris, noii săi coechipieri 6 Varga i-a dat răspunsul lui Becali, după ce patronul FCSB-ului a oferit 4 milioane de euro pentru Louis Munteanu
Citește și