Închide meniul

Pierdere uriaşă pentru Dan Petrescu, înaintea bătăliilor decisive pentru titlu: „Accidentarea este foarte gravă”

Publicat: 8 aprilie 2025, 18:04

Reclamă
Pierdere uriaşă pentru Dan Petrescu, înaintea bătăliilor decisive pentru titlu: „Accidentarea este foarte gravă

Dan Petrescu, cu mâinile în cap în timpul unui meci - Profimedia Images

Cristi Balaj, preşedintele celor de la CFR Cluj, a anunţat că accidentarea lui Emerllahu pare una foarte gravă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul kosovar de la CFR Cluj a fost călcat pe tendon de brazilianul Safira, cel care a fost şi eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. Cristi Balaj a venit cu detalii şi a spus că accidentarea mijlocaşului kosovar pare a fi una extrem de gravă.

Pierdere uriaşă pentru Dan Petrescu, după derby-ul cu Universitatea Craiova

”Accidentarea lui Emerllahu este foarte gravă. Sunt convins că jucătorul de la Craiova nu a dorit ca să facă o asemenea… să provoace un asemenea accident, dar nu întâmplător n-a mai putut să evolueze. Astăzi vom face o investigație.

Rămâne de văzut pentru că glezna arată foarte, foarte urât. Crampoanele l-au prins cu piciorul pe pământ în momentul în care voia să ridice piciorul și crampoanele au intrat în glezna lui Emerllahu. Deci poate să fie o problemă, apropo de Emerllahu. Tocmai a prins primul 11 și părea, este un jucător chiar de valoare. Adică un jucător care, dacă e valid, Petrescu va juca din primul minut cu el”, a spus Cristi Balaj la fanatik.ro.

CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0. Echipa lui Dan Petrescu a urcat pe locul al doilea

Mohammed Kamara a deschis scorul în minutul 22, după o combinaţie cu Simao Rocha, pentru ca în minutul 44 Korenica să majoreze avantajul gazdelor transformând superb o lovitură liberă dintr-o poziţie complicată, lateral stânga.

Reclamă
Reclamă

În partea secundă Fică a fost aproape de 3-0, ratând în minutul 59, iar trei minute mai târziu Alexandru Mitriţă a şutat din careu, dar Hindrich a reuşit să respingă.

Din minutul 69 Alisson Safira a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben, clujenii s-au retras, lăsându-i pe craioveni cu posesia, dar scorul nu s-a mai modificat şi CFR Cluj – CS Universitatea Craiova s-a terminat 2-0, scrie news.ro.

Într-o săptămână oltenii sunt eliminaţi din Cupa României şi pierd prima poziţie din Liga 1. CFR Cluj ajunge la 33 de puncte şi se află pe locul secund în clasament, după FCSB, care are 35 de puncte.

Reclamă

CS Universitatea Craiova e pe locul 3, cu 32 de puncte.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:20 11 apr.

EXCLUSIVSurpriza lui Mircea Lucescu! Tricolorul urmărit înainte de Austria-România: „E în vederile mele”

23:07 11 apr.

Marius Măldărășanu, anunțul momentului despre viitorul lui Ianis Stoica: „Cu siguranță, va pleca în vară!”

22:54 11 apr.

Mihai Stoica, dezvăluiri despre Dennis Politic! I-a găsit deja postul la FCSB: „Îmi place, vom juca la 3 zile”

22:27 11 apr.

Hermannstadt – Petrolul 1-1! Ianis Stoica a dat lovitura în prelungiri. Gloria Buzău – Poli Iași 0-1

22:04 11 apr.

EXCLUSIV„Să mergem la Mondiale!” Dezvăluiri din interiorul echipei! Mircea Lucescu, talismanul naţionalei

21:57 11 apr.

EXCLUSIV„Se va bate la titlu!” Foștii jucători de la Rapid au încredere în echipa lui Marius Șumudică!

1 I-a spulberat visul lui Istvan Kovacs, după Rangers – Bilbao: „Sunt şanse foarte mici ca el să mai arbitreze” 2 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiova 3 Ce se întâmplă cu Sorin Costreie după scandalul din FCSB – U Cluj? Anunţul CCA 4 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspor 5 Vasile Miriuță, mesaj incredibil după 1-0 cu Gloria Buzău: „Liber o să avem după ce mergem la 2 metri sub pământ” 6 Nota primită de Ianis Hagi după Rangers – Bilbao 0-0
Citește și