Jucătorii lui Csikszereda pot primi prime uriașe la barajul cu Dinamo! Conducerea echipei din Miercurea Ciuc i-a motivat pe jucători, înaintea dublei manșe cu echipa lui Zeljko Kopic.
Partida tur a „dublei” de la baraj se va juca pe Arena Națională, luni, de la ora 20:00. Duelul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Prime uriașe pentru jucătorii lui Csikszereda la barajul cu Dinamo!
Potrivit informațiilor oferite de gsp.ro, jucătorii de la Csikszereda vor încasa suma de 15.000 de euro, fiecare, în cazul în care îi vor trimite pe „câinii” lui Zeljko Kopic în Liga a 2-a!
Primele jucătorilor au fost suplimentate cu 50%, la doar o lună după ce salariile acestora au fost tăiate cu 25%, ca urmare a unei înfrângeri cu Unirea Slobozia, echipă care a promovat direct în Liga 1.
Chiar dacă a avut un parcurs dificil în Liga a 2-a, Csikszereda nu are probleme financiare și are un buget fabulos pentru o echipă de eșalon secund. Conducerea a alocat suma de 7 milioane de euro, pentru fiecare sezon, pentru formația care a încheiat play-off-ul Ligii secunde pe locul al 6-lea.
„Haos! Trebuie educați” Giani Kiriță a răbufnit după ce suporterii lui Dinamo s-au bucurat pentru calificarea la baraj
Fostul jucător Giani Kiriță a răbufnit după ce a văzut că suporterii lui Dinamo s-au bucurat pentru că echipa a reușit calificarea la baraj. Acesta a lansat un mesaj dur la adresa suporteriolor din Ștefan cel Mare.
„Câinii” lui Zeljko Kopic au terminat play-out-ul Ligii 1 pe poziția cu numărul 13 și vor disputa barajul de menținere în Liga 1 cu Csikszereda, în dublă manșă.
Chiar dacă Dinamo s-a salvat de la retrogradarea directă, Giani Kiriță nu este mulțumit de faptul că suporterii echipei s-au mulțumit cu un loc de baraj.
„Sunt două probleme diferite aici. Într-un fel, am fost șocat de ce s-a întâmplat după meciul asta că am mers la baraj, într-un fel n-am fost. Aceste generații s-au schimbat.
Acești copii care sunt în galerie trebuie educați că este o contraperformanță asta, nu o performanță să te salvezi, să te duci să dai baraj. Acești copii nu știu, nu au trăit gloria unui campionat, să intre în teren, să se bucure cu echipa.
Au fost îndoctrinați că este o performanță că s-au salvat de la retrogradare, dar nu direct, dăm baraj. E o problemă de educație. Copiilor ăstora trebuie să le vorbești așa ‘Băi, copii, este o contraperformanță.
Este un haos total la nivel de galerie, iar acești copii nu sunt educați. Nu știu cum e să iei un campionat, să iei o cupă a României. Ei știu că dacă a mers Dinamo la baraj e o performanță. E greșit”, a spus Giani Kiriță, la fanatik.ro.
- Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
- Universitatea Craiova, lovitură de proporții pe piața transferurilor! Atacantul de 1,5 milioane de euro adus de Rotaru
- Gigi Becali, ultimele detalii despre situația lui Florin Tănase: „L-am considerat prieten, nu mă așteptam”
- 6 transferuri pentru Rapid! Victor Angelescu a dezvăluit tot
- Sorin Cârțu le-a pus gând rău rivalelor din Liga 1 după ce s-a tras țintarul: „Anul ăsta suntem mai puternici”
































