Închide meniul

Rapid – FCSB se va juca pe Arena Naţională! Decizia luată în privinţa galeriei roş-albastre

Publicat: 5 august 2025, 12:20

Comentarii
Rapid – FCSB se va juca pe Arena Naţională! Decizia luată în privinţa galeriei roş-albastre

Rapid - FCSB / Sport Pictures

Derby-ul dintre Rapid şi FCSB va avea loc pe 17 august, în etapa cu numărul şase a Ligii 1. Victor Angelescu, acţionarul minoritar al giuleştenilor, a anunţat unde va avea loc partida.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida din etapa cu numărul şase a Ligii 1 nu se va disputa în Giuleşti şi va avea loc pe cel mai mare stadion al ţării, Arena Naţională.

Rapid – FCSB, pe Arena Naţională

Tot Victor Angelescu a anunţat că nu va face niciun protocl scris cu FCSB, în privinţa numărului de bilete pe care fanii campioanei României le va primi. Cu toate acestea, el a anunţat că fanii FCSB-ului vor avea la dispoziţie o peluză întreagă, dacă va fi nevoie:

“Vom juca pe Arena Națională, iar FCSB va primi o peluză sau câte bilete solicită suporterii lor în peluza respectivă, că poate vor mai puține.

Însă nu vom face niciun protocol scris. Mi se pare suficient să ne înțelegem, suntem în 2025 și dacă nu intervine vreo problemă de regulament sau ceva impus de Jandarmerie, cred că este suficient un gentelman’s agreement.

Reclamă
Reclamă

Sper să avem un derby frumos, lipsit de incidente, în care, normal, mi-aș dori să câștigăm noi”, a declarat Victor Angelescu, potrivit digisport.ro.

Costel Gâlcă, dezvăluiri despre noua vedetă din Giuleşti, Antoine Baroan

Cotel Gâlcă a vorbit despre noua senzaţie din atacul celor de la Rapid, Antoine Baroan. Atacantul a intrat şi a adus practic victoria echipei sale după ce a reuşit o dublă în faţa moldovenilor. Antrenorul rapidist avertizează însă că noul vrâf al giuleştenilor are mult de recuperat la nivel de pregătire.

“Mulţumit şi felicit băieţii că au jucat foarte bine. Am avut ocazii, adversarul nu şi-a creat ocazii, dar mă nemulţumeşte golul primit. Baroan ştiam că are calităţi, că e combinativ şi că are finalizare foarte bună, dar nu e la 100%. Şi el e conştient. A văzut că pe final de meci îi era foarte greu. Mă îngrijorează că se accidentează jucătorii. Onea are glezna umflată, Manea are mâna umflată. A fost călcat”, a spus Gâlcă, la finalul meciului, conform digisport.ro.

Reclamă

Chiar şi aşa, Gâlcă este foarte mulţumit de victorie şi de faptul că Rapid e lider în Liga 1. Totuşi, nu este deloc mulţumit de golul primit de la Ongenda. “E foarte important că am câştigat şi că suntem pe primul loc. Nu ştiu dacă execuţia lui Ongenda e imparabilă, nu am văzut dacă şutul a fost pe lângă zid sau peste”, a mai spus antrenorul de la Rapid.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia convocat Ianis Hagi pe lista preliminară a stranierilor pentru dubla cu Moldova şi Austria?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:53
UPDATECeremonia de decernare a Balonului de Aur LIVE TEXT (21:00). Au apărut primele nume din clasament
18:30
Dorinel Munteanu îl critică pe Alex Dobre pentru felul în care a răspuns nemulțumirii suporterilor: „Nu este în regulă”
18:16
Decizia luată de Real Madrid, înainte de gala Balonului de Aur
17:56
Cristi Chivu, anunț important despre un jucător de la Inter după 2-1 cu Sassuolo
17:43
Dinamo – Farul, 21:00, LIVE TEXT. “Câinii” ţintesc locul 2 în Liga 1
17:41
LPF a anunțat programul rundei a 12-a din Liga 1. Când este programat derby-ul FCSB – Universitatea Craiova
1 Mircea Lucescu a anunţat lista preliminară a stranierilor pentru dubla cu Moldova şi Austria. Marea surpriză a selecţionerului 2 „E adevărat”. Giovanni Becali a confirmat oferta primită de Dan Petrescu. Salariul pe care l-ar putea încasa 3 Alexandru Mitriţă s-a retras de la echipa naţională a României! Scrisoarea de adio 4 Programul stranierilor | Ianis Hagi a jucat 65 de minute în Bașakșehir – Alanyaspor 5 Zeljko Kopic a anunțat absenții pentru Dinamo – Farul. Ce a spus croatul despre criza de la FCSB 6 Ce se întâmplă cu Andrea Mandorlini după CFR – UTA 1-1. Neluțu Varga a făcut anunțul
Citește și