Închide meniul

Rapid, gata să renunţe la “pariul” lui Marius Şumudică. Anunţul conducerii din Giuleşti: “Nu e un transfer reuşit”

Viviana Moraru Publicat: 19 februarie 2025, 11:31

Comentarii
Rapid, gata să renunţe la pariul lui Marius Şumudică. Anunţul conducerii din Giuleşti: Nu e un transfer reuşit

Marius Şumudică, în timpul unui meci / Profimediaimages

Rapid e gata să renunţe la “pariul” lui Marius Şumudică. Victor Angelescu a anunţat că Clinton N’Jie poate pleca de la formaţia giuleşteană, dacă atacantul nu va avea evoluţii solide.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Clinton N’Jie a fost transferat de Rapid, la insistenţele lui Marius Şumudică. Atacantul a semnat cu giuleştenii în aceeaşi perioadă în care echipa s-a înţeles şi cu Aaron Boupendza. Acesta însă, a plecat cu scandal de la trupa de sub Grant, după cantonamentul de iarnă din Dubai.

Rapid, gata să renunţe la “pariul” lui Marius Şumudică

Victor Angelescu a oferit o reacţie clară despre viitorul lui Clinton N’Jie, subliniind că transferul său nu a fost unul reuşit. Acţionarul minoritar al giuleştenilor a transmis că Marius Şumudică va decide dacă renunţă sau nu la atacant, în condiţiile în care acesta are contract cu formaţia de sub Grant până la finalul sezonului.

E decizia lui Marius dacă N’Jie va mai rămâne. Are contract până la vară. Dacă jocul lui nu se va îmbunătăți… Până acum nu a fost un transfer reușit și nu ne-a ajutat atât cât ne-am fi dorit.

Trebuie noi ca și club să ne asumăm transferurile. Cu toții am fost de acord să îi aducem pe N’Jie și pe Boupendza. Nu a fost decizia lui Marius Șumudică. Ne-am consultat cu el și am luat o decizie.

Reclamă
Reclamă

Toate lumea trebuie să fie de acord când aducem un jucător. Nu putem să dăm vina pe cineva, când un transfer e nereușit”, a declarat Victor Angelescu, conform digisport.ro.

Clinton N’Jie, atacantul de 31 de ani, a bifat zece meciuri în tricoul Rapidului. Camerunezul a reuşit să marcheze un singur gol, în partida cu Hermannstadt.

Victor Angelescu, mesaj direct despre Marius Şumudică

Victor Angelescu, acţionarul minoritar al Rapidului, a făcut lumină în cazul lui Marius Şumudică şi a anunţat că antrenorul de 53 de ani va rămâne în Giuleşti.

Reclamă

„Marius Şumudică rămâne la Rapid. A fost o chestiune emoțională, am înțeles că cei care au aruncat sunt din galerie. El s-a simțit trădat.

Când m-am dus la finalul meciului să vorbesc cu el, era foarte afectat. Tremura. Poți să pățești orice, doamne ferește. Probabil avea tensiunea mărită.

Îl știm cu toții pe Marius Șumudică. De multe ori spune lucruri la cald. Nu se pune problema ca Marius să plece de la Rapid. La un moment dat va pleca, dar nu acum. El este un om foarte emoțional. Alții sunt mai calmi, dar așa e genul lui de om.

E un proiect pe care trebuie să îl ducă la capăt. El și-a dorit foarte mult să vină la Rapid. Nu se pune problema să plece, doar pentru că niște suporteri au recurs la așa ceva”, a declarat Victor Angelescu, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:11
Kurt Zouma, anunţat oficial de CFR Cluj! “Luaţi o pauză de la Insula”! Lovitura verii în fotbalul românesc
23:02
Gigi Becali a auzit câți bani trebuie să ofere pentru transferul lui Louis Munteanu și a răbufnit: “Sunt nebun?”
22:55
Motivul pentru care Gigi Becali exclude transferul unui jucător de la CFR Cluj!
22:42
Motivul pentru care Adrian Rus nu a ajuns la FCSB! Gigi Becali a spus cine s-a opus transferului
22:20
Jucătorul dorit de Gigi Becali și-a decis viitorul! Tatăl său a făcut anunțul
22:03
Câte bilete s-au vândut pentru meciul România – Canada (vineri, 21:00 – Antena 1 și AntenaPLAY)
1 Răzvan Burleanu îl felicită pe Ianis Hagi: “Dacă se confirmă, mă bucur mult. Nu a avut o misiune uşoară” 2 Ianis Hagi, făcut praf de fani, după ultima postare pe Instagram: “Ruşine pentru numele Hagi” 3 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 4 Mihai Rotaru a reacționat după transferul lui Adrian Rus la Craiova. Replică pentru Gigi Becali 5 Florinel Coman a revenit! Românul, pasă de gol la primul meci ca titular al sezonului 6 “Am vorbit cu Gigi Becali!” FCSB vrea să dea lovitura pe final de mercato: “Aşteptăm răspunsul lui Benfica”
Citește și