Rareş Ilie, aşteptat să revină la Rapid! Mesajul transmis de Victor Angelescu: “Are mereu uşa deschisă la noi!”

Viviana Moraru Publicat: 9 iunie 2023, 23:40

Comentarii
Rareş Ilie, aşteptat să revină la Rapid! Mesajul transmis de Victor Angelescu: Are mereu uşa deschisă la noi!

Rareş Ilie, în tricoul lui Nice / Twitter OGC Nice

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Rareş Ilie este aşteptat înapoi la Rapid, după cum a anunţat Victor Angelescu. Acţionarul din Giuleşti susţine că mijlocaşul celor de la Nice va avea mereu “uşa deschisă” la clubul de sub Grant. De asemenea, Angelescu susţine că mijlocaşul de 20 de ani va bifa multe minute, în cazul în care va dori să revină sub comanda lui Adrian Mutu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rareş Ilie s-ar putea întoarce la Rapid, la un sezon distanţă după ce a fost transferat de Nice de la trupa giuleşteană. În a doua jumătate a sezonului trecut, mijlocaşul a fost împrumutat de gruparea franceză la Maccabi Haifa.

Victor Angelescu a anunţat că Rareş Ilie este aşteptat la Rapid

Victor Angelescu nu exclude un transfer al lui Rareş Ilie la Rapid, în această perioadă de mercato. Acţionarul din Giuleşti susţine că în cazul în care mijlocaşul de 20 de ani nu îşi va găsi locul la Nice, este aşteptat înapoi la trupa la care a crescut.

De asemenea, Angelescu a declarat că situaţia pe care o traversează Rareş Ilie la gruparea franceză este complicată, deoarece nu a putut prinde prea multe minute.

“Dacă vorbim despre un jucător crescut de noi, el va avea ușa deschisă. Dacă cei de la Nice nu vor să-l includă în lot, va avea ușa deschisă la noi.

Reclamă
Reclamă

El trebuie să joace. Normal că am fi bucuroși să joace la Nice. Dacă vine la noi, va avea parte de mai multe minute.

A început bine sezonul. Rezultatele echipei au fost slabe. S-a schimbat antrenorul. Are un caracter frumos, la orice fotbalist ține și de el. Ca atitudine, nu este un jucător să renunțe ușor.

E greu să refuzi oferta pe care noi am avut-o pentru el. S-a dus la un salariu bun. A jucat în primele 11 etape. Nu aveam de unde ști ce se va întâmpla”, a declarat Victor Angelescu, pentru digisport.ro.

Reclamă

Rapid îl vrea şi pe Cătălin Cîrjan! Ce a declarat Victor Angelescu

Victor Angelescu a oferit ultimele detalii despre transferul lui Cătălin Cîrjan la Rapid. Acţionarul din Giuleşti susţine că jucătorul celor de la Arsenal U21 este aproape de a semna cu clubul de sub Grant.

De asemenea, acţionarul din Giuleşti a declarat că mijlocaşul de 20 de ani, înregistrat la Arsenal ar urmă să vină la clubul de sub Grant sub formă de împrumut, cu opţiune de transfer definitiv la finalul stagiunii următoare.

„Suntem interesaţi, şi suntem foarte aproape de a finaliza. Mai sunt câteva detalii de pus la punct. Va fi împrumutat, cu opţiune de cumpărare”, a declarat Victor Angelescu, pentru digisport.ro.

De asemenea, Victor Angelescu a dezvăluit ce buget are Rapid la dispoziţie, pentru actuala perioadă de mercato.

„Avem un buget pentru transferuri, în jur de trei milioane de euro”, a mai spus Victor Angelescu, pentru acceaşi sursă citată mai sus.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:14

Gol anulat eronat la Louis Munteanu. “Tricolorii” au cerut şi penalty

22:11

Starul Portugaliei, eliminat după ce şi-a lovit cu pumnul un adversar în amicalul cu Chile

21:59

Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat

21:16

VideoJurnal Antena Sport | Îi merg toate de minune puștiului Kimi Antonelli

21:07

Promovare istorică în Liga 2 din România

21:05

OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și