EXCLUSIV

Reacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman

Dan Roșu Publicat: 8 mai 2024, 12:50

Comentarii
Reacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman

Jucătorii de la FCSB sărbătoresc titlul câştigat - Profimedia Images

Darius Olaru a dezvăluit care a fost reacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat despre transferul iminent al lui Florinel Coman la arabi, care se va face în scurt timp.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Al Duhail este echipa din Qatar care va plăti 5 milioane de euro pentru a-l transfera pe “Mbappe”, care va avea un salariu anual de două milioane de euro. Olaru susţine că toţi fotbaliştii s-au bucurat când au auzit că unul dintre ei va pleca “la mai bine”.

Reacţia jucătorilor din vestiarul FCSB după ce au aflat de transferul iminent al lui Florinel Coman

“(Ţi-ar părea rău să plece Coman?) Da, normal că ne-ar părea rău. A fost un jucător foarte important pentru noi şi sezoanele precedente şi în acest sezon.

Clar, când pleacă un jucător, cumva ne pare rău… nouă, în echipă, dar ne pare bine pentru el că face pasul la mai bine”, a spus Darius Olaru, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman

Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman în Qatar. MM a dezvăluit că „Mbappe” s-a înțeles deja cu oficialii viitoarei sale echipe, Al Duhail, în ciuda faptului că aceștia nu s-au mai prezentat la București săptămâna trecută, atunci când erau programate negocieri pentru mutare.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica a anunțat că Florinel Coman s-a înțeles deja cu viitoarea sa echipă. FCSB va primi în schimbul lui Coman suma de cinci milioane de euro.

„Eu nu discut problema asta. N-am vorbit cu nimeni din Qatar, nici cu agenții. Știu de la Gigi că trebuiau să vină și n-au mai venit, dar știu de la Florin că s-au înțeles”, a declarat Mihai Stoica.

Florinel Coman (26 de ani) e cotat la 6 milioane de euro. În cele 37 de meciuri disputate în acest sezon, “Mbappe” a marcat 19 goluri şi a furnizat şi 11 pase decisive.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30 25 mart.

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

23:24 25 mart.

Ilie Dumitrescu știe cum România o poate elimina pe Turcia în barajul de Mondial: “Trebuie să înțelegem asta”

23:14 25 mart.

Recep Tayyip Erdogan, în tribune la Turcia – România

23:05 25 mart.

Elena Rybakina a bătut-o din nou pe Jessica Pegula şi e în semifinale la Miami

23:04 25 mart.

Capul Verde poate deveni campioana mondială “neoficială”. Analiza inedită a jurnaliștilor de la Marca

22:39 25 mart.

Marius Șumudică e categoric: “N-avem nicio șansă cu Turcia!”

1 Mihai Rotaru îşi face o nouă echipă la Craiova. A început selecţia 2 „Mulțumim UEFA pentru decizie” Turcii exultă după ce au aflat cine e arbitru cu România 3 Cum arată geanta de 10.000 de euro cu care Ianis Hagi s-a prezentat la plecarea naţionalei în Turcia 4 Fotbalistul nemulțumit de selecția făcută de Mircea Lucescu. A marcat 11 goluri în acest sezon de Liga 1 5 Arda Guler, cuvinte uriaşe despre Mircea Lucescu şi Gică Hagi, înainte de Turcia – România: “Sunt onorat” 6 Încă o lovitură primită de Liverpool după plecarea lui Salah. Înlocuitorul, declarat „netransferabil”
Citește și