„Revine unde merită să fie!” Florin Răducioiu, încântat de Dinamo! Care este marele plus al „câinilor”

Viviana Moraru Publicat: 10 decembrie 2024, 9:48

Comentarii
Revine unde merită să fie!” Florin Răducioiu, încântat de Dinamo! Care este marele plus al câinilor”

Jucătorii de la Dinamo, la finalul unui meci/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Florin Răducioiu s-a declarat încântat de Dinamo, după ce „câinii” au fost chiar și pe primul loc, pe parcursul etapei a 19-a din Liga 1. Fostul internațional consideră că Zeljko Kopic este marele plus al formației din Ștefan cel Mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a petrecut o zi pe primul loc, după victoria eroică cu Gloria Buzău. „Câinii” s-au impus la limită, scor 1-0, după ce au evoluat mai bine de 60 de minute în inferioritate numerică.

Florin Răducioiu, încântat de Dinamo și de Zeljko Kopic

Florin Răducioiu a dezvăluit că urmărește partidele lui Dinamo și este extrem de bucuros de forma excelentă pe care o traversează „câinii”. Fostul internațional a subliniat că trupa din Ștefan cel Mare a scăpat de emoțiile în privința luptei pentru evitarea retrogradării, fiind o echipă foarte greu de învins.

Răducioiu a declarat, de asemenea, că Dinamo va prinde cu siguranță play-off-ul în Liga 1, în al doilea sezon după revenirea din eșalonul inferior al fotbalului românesc.

„Mă simt bine că Dinamo nu mai luptă pentru evitarea retrogradării, e o echipă foarte greu de învins. Au un antrenor extrem de interesant, extrem de bun, îi urmăresc, mă uit tot timpul la televizor.

Reclamă
Reclamă

Mă bucur enorm, Dinamo revine unde merită să fie. Nu știu dacă vor câştiga campionatul, dar sunt convins că vor fi în primele şase”, a declarat Forin Răducioiu.

Ioan Andone, euforic după forma excelentă a lui Dinamo

Ioan Andone s-a declarat extrem de bucuros, după ce Dinamo a petrecut o seară pe primul loc, până la victoria FCSB-ului cu Botoşani. Fostul antrenor al „câinilor” a avut doar cuvinte de laudă la adresa dinamoviştilor, şi în special la adresa lui Zeljko Kopic.

Ioan Andone i-a felicitat pe „câini” pentru victoriile dramatice obţinute de-a lungul sezonului. Fostul internaţional şi-a amintit de forma dezastruoasă a lui Dinamo din sezonul precedent, atunci când echipa a prins in extremis un loc de baraj.

Reclamă

O seară, dar un lucru excepţional. Tot timpul îţi vine în minte ce s-a întâmplat anul trecut, cum ne-am salvat. Aici e clar mâna lui Kopic, e clar munca lui, a echipei. Au câştigat şase puncte cu mult noroc, cu Craiova, în nouă jucători, şi la Buzău.

Să rezolve cu insolvenţa şi să vedem Dinamo în cupele europene. I-aş felicita, sunt mândru de ce am văzut, de suferinţa pe care o arată în teren. Dinamo a câştigat nişte meciuri care păreau imposibil de câştigat. Au ajuns să se bată la campionat”, a declarat Ioan Andone.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:51

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 23 iunie

15:46

Ce a spus Răzvan Lucescu despre Ivan Savvidis, după plecarea de la PAOK: „Normal ar fi să ne dăm mâna”

15:44

Vestea pe care o aștepta Max Verstappen a venit! Ce se întâmplă cu motoarele din Formula 1

15:32

Ultimatum pentru jucătorul FCSB-ului: nu va merge în cantonament dacă nu-și va prelungi contractul

15:31

Un jucător de bază de la Rapid, OUT două luni după ce s-a operat. Probleme pentru Daniel Pancu

15:09

Programul zilei a 13-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciurile transmise pe Antena 1 și live în AntenaPLAY

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și