Schimbare de plan la FCSB, înaintea Supercupei cu CFR Cluj. Anunțul lui Mihai Stoica: „Pentru cei care ne acuză de amatorism…”

Publicat: 3 iulie 2025, 14:15

Comentarii
Schimbare de plan la FCSB, înaintea Supercupei cu CFR Cluj. Anunțul lui Mihai Stoica: Pentru cei care ne acuză de amatorism…”

Mihai Stoica, în timpul festivităţii de premiere a campioanei FCSB / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

S-a produs o schimbare de plan la FCSB, înaintea Supercupei cu CFR Cluj. Campioana nu-și va mai prezenta noul echipament de joc înaintea duelului cu clujenii, așa cum a fost stabilit inițial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Roș-albaștrii au dezvăluit că echipamentul pentru noul sezon încă nu a fost livrat de sponsor, motiv pentru care jucătorii vor îmbrăca alte uniforme de joc.

Schimbare de plan la FCSB, înaintea Supercupei cu CFR Cluj

Deși intenția noastră era aceea de a prezenta echipamentele pentru sezonul 2025-2026 înaintea partidei din Supercupa României de sâmbăta viitoare, planul inițial a fost dejucat de faptul că echipamentul principal nu a fost încă livrat de sponsorul tehnic. Vă mulțumim pentru înțelegere!”, a anunțat FCSB, pe paginile oficiale ale clubului.

Ulterior, Mihai Stoica a oferit mai multe detalii despre această situație. Oficialul campioanei a dezvăluit că jucătorii vor purta echipamentul de deplasare la meciul cu CFR Cluj.

„Pentru cei care ne acuză de amatorism fiindcă nu avem încă echipamentul în care vom juca meciurile de pe teren propriu: producătorul nu l-a livrat în termen și a refuzat propunerea noastră de a-l prelua din Belgia și a salva situația.

Reclamă
Reclamă

Vom evolua în cele două echipamente de deplasare pe care le avem deja primite până când va ajunge cel de acasă.

Anul trecut am jucat Supercupa în al treilea echipament, anul ăsta vom juca Supercupa și debutul în UCL. Nu e nicio nenorocire, nu vă mai ambalați așa!”, a transmis Mihai Stoica.

Surpriza pregătită de Gigi Becali pentru primul 11 al FCSB-ului

Ionuţ Cercel este suspect de ruptură musculară şi campioana ia în calcul trimiterea acestuia la vraciul Marijana, de la Belgrad. În lipsa tânărului jucător transferat de la Farul, la FCSB ar urma să fie titularizat Laurenţiu Vlăsceanu, notează fanatik.ro. El va îndeplini regula U21 la duelul cu CFR Cluj din Cupa României.

Reclamă

Laurenţiu Vlăsceanu va evolua pe poziţia de fundaş stânga, astfel că Risto Radunovic va fi lăsat pe banca de rezerve, deşi nu se confruntă cu nicio problemă medicală. Dacă Ionuţ Cercel ar fi fost apt, atunci din primul 11 ar fi ieşit Valentin Creţu, dat fiind faptul că Cercel evoluează pe postul de fundaş dreapta.

Laurenţiu Vlăsceanu, în vârstă de 20 de ani, a revenit la FCSB în această vară după ce în sezonul trecut a fost împrumutat la Unirea Slobozia. El a bifat 23 de meciuri la formaţia ialomiţeană, în toate competiţiile.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica FCSB în grupa de Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:38

Mikel Arteta a criticat arbitrajul, după finala Champions League: “M-am uitat şi putea fi lejer penalty”

23:32

Ironie devastatoare pentru Arsenal, după eșecul dramatic din finala Champions League cu PSG. Rivalii care au reacționat

23:15

VIDEOElveţia – Finlanda e finala Campionatului Mondial de hochei. Meciul pentru aur e LIVE în AntenaPLAY (21:20)

23:08

„Vă rog!” Apelul făcut de Nasser Al-Khelaifi, după ce PSG a câștigat un nou trofeu în Champions League

23:03

VIDEOScene incredibile de pe străzile din Paris! Fanii s-au bătut cu poliția după triumful PSG-ului din UCL

22:47

Gest superb după finala Champions League! Ce a făcut Marquinhos, în timp ce jucătorii lui PSG sărbătoreau la Budapesta

1 „L-aș vrea din toată inima! I-am spus că-l fac atacant!” Mutarea de vis anunțată de Becali după victoria cu Dinamo 2 Becali n-a mai avut răbdare și face primul transfer: „Am primit oferta de la FCSB!” 3 Primul jucător care pleacă de la Barcelona după transferul lui Anthony Gordon! Câți bani primesc catalanii 4 „El va fi noul antrenor!” Liverpool s-a mișcat rapid după demiterea lui Slot, anunțul e iminent! 5 „Cea mai mare greșeală din istorie”. Scandal imens după faza încinsă din finala PSG – Arsenal 6 „A semnat deja”. Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după plecarea de la Dinamo. Și Gigi Becali l-a ofertat
Citește și