Închide meniul

Ședință la urgență la FCSB! Gigi Becali a răbufnit: ”În cupele europene nu ai cum așa! Nu dau bani să ne distrăm!”

Dragoș Vasile Publicat: 3 octombrie 2022, 10:42

Comentarii
Ședință la urgență la FCSB! Gigi Becali a răbufnit: ”În cupele europene nu ai cum așa! Nu dau bani să ne distrăm!”

Gigi Becali, în timpul unei conferințe la Palat / Hepta

Gigi Becali a răbufnit și a anunțat ședință de urgență la FCSB după victoria cu FC Argeș, scor 3-2. Patronul roș-albaștrilor este nemulțumit de prestația jucătorilor lui Nicolae Dică.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali vrea mai multă implicare din partea jucătorilor. Latifundiarul din Pipera era convins că victoria de pe Arena Națională a venit datorită calităților individuale ale fotbaliștilor.

Gigi Becali a răbufnit și a anunțat ședință de urgență la FCSB

”Nu e vorba de greşeli în defensivă, greşeala e că mingea ajunge acolo. Mingea nu trebuie să fie la ei, trebuie să fie numai la noi. Trebuie să văd şi eu 7 pase. Trebuie şuturi pe poartă pe care să le apere portarul cu dificultate.

Vreau un fotbal frumos, când sunt combinaţii frumoase, când se demarcă jucătorii, vin la primit… vreau să văd 7-8 pase la echipa mea. Nu le văd! Se joacă numai din valoarea jucătorilor, asta nu vreau.

Aseară am meritat victoria, am avut şi o bară, dar vreau victorii categorice, după măsura jucătorilor pe care am dat bani. Noi trebuie să mergem în cupele europene, altfel la revedere. Dacă nu avem bani, nu facem fotbal. Nu ne distrăm. Becali nu dă bani aşa! Ei trebuie să aducă bani.

Reclamă
Reclamă

În cupele europene nu ai cum cu 11 puncte, dacă nu baţi categoric. Nu ai cum! Eu vreau victorii muncite şi asta a fost muncită. Nu spun că nu s-a muncit. Eu acuz jocul. O să merg la echipă”, a declarat Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Florin Răducioiu i-a făcut praf chiar pe favoriţii lui Gigi Becali după FCSB – FC Argeş 3-2

Florin Răducioiu a analizat ceea ce s-a întâmplat în meciul FCSB – FC Argeş, scor 3-2, în etapa a 12-a a Ligii 1. Fostul jucător al naţionalei României ştie unde sunt cele mai mari probleme ale roş-albaştrilor şi i-a făcut praf chiar pe favoriţii lui Gigi Becali.

Răducioiu e convins că fundaşii centrali sunt punctul slab al vicecampioanei României. Acesta a tras un semnal de alarmă asupra lui Joonas Tamm şi Joyskim Dawa. Doar estonianul a jucat împotriva piteştenilor şi l-a avut alături pe Haruţ.

Reclamă

„Nu îmi inspiră încredere Dawa şi Tamm, cei doi apărători centrali, sunt organizaţi prost, sunt nesiguri, iar aici e o mare problemă. FCSB marchează, are ocazii de gol, dar apărarea arată rău şi ai mereu probleme dacă nu o pui la punct.  

E greu să dai mereu două-trei-patru goluri ca să câştigi, mai ales că întâlneşti echipe mai puternice decât FC Argeş. Acest lucru nu e mereu la îndemână”, a declarat Florin Răducioiu la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:32
LIVE SCORESlavia Praga – Barcelona și alte 6 meciuri se joacă ACUM! Dennis Man a fost schimbat. Nebunie la Praga!
23:16
Qarabag a obţinut o calificare istorică în play-off-ul Ligii Campionilor
22:48
Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al-Nassr! Portughezul, cu un pas mai aproape de golul 1000
22:09
Turcii au comentat arbitrajul lui Istvan Kovacs din Galatasaray – Atletico Madrid: „O prestație extraordinară”
21:53
Daniel Graovac a jucat pentru Dinamo Zagreb, acum vrea să-i bată: “Avem o finală de jucat”
21:26
„Era un bătăuș, ne abuza fizic!” Istoria sângeroasă a participării Irakului la Mondialul din 1986
1 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 2 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 Compania din România care plăteşte impozit 41 de milioane de euro pe an! E deţinută de un patron din Liga 1 5 Rapid a făcut anunțul în privința lui Olimpiu Moruțan: „O tâmpenie!” 6 Ce se întâmplă cu jucătorul care a semnat din greșeală în Liga 1? Răsturnare de situație
Citește și