Sepsi a condus-o pe Ferencvaros cu 4-0, însă scorul final a surprins pe toată lumea! Ce a reușit campioana din Ungaria

Alex Ioniță Publicat: 27 iunie 2024, 22:31

Sursă: Facebook @Sepsi

Sepsi a condus-o pe Ferencvaros cu 4-0, însă scorul final a surprins pe toată lumea! Echipa de fotbal din Covasna a terminat la egalitate cu Ferencvaros, campioana Ungariei, 4-4 (4-0), într-un meci amical jucat joi în stagiul de pregătire din Austria.

Sepsi OSK a condus cu 4-0 în acest meci care s-a desfăşurat pe durata a doua reprize a câte 60 de minute, potrivit paginii de Facebook a clubului.

Cosmin Matei (17, 60+2), Sherif Kallaku (39) şi Denis Ciobotariu (48) au marcat pentru covăsneni, în timp ce golurile lui ”Fradi” au fost reuşite de Stjepan Loncar (71), Fortune Bassey (89) şi Tosun Kehinde (101, 120), notează agerpres.ro.

Sepsi OSK a început cu Niczuly – Oteliţă, D. Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ştefan – C. Matei, Kallaku, Alimi – M. Coman, Breij, K. Varga.

Au mai intrat pe teren Gyenge – D. Oroian, Vereguţ, Dobozi, Hajdin – Popşa, Grigore, Renţa – Neskovic, Kocsis, Drăghiceanu.

Dinamo și-a stabilit programul pentru cantonamentul din Slovenia!

Dinamo și-a stabilit programul pentru cantonamentul din Slovenia! Zeljko Kopic a decis cum își va pregăti jucătorii, înainte de startul nou=lui sezon.

Dinamo Bucureşti va disputa trei meciuri amicale în stagiul de pregătire din Slovenia, care va avea loc în perioada 26 iunie – 7 iulie, a anunţat clubul, marţi, pe pagina sa de Facebook.

În cantonamentul de la Rogaska Slatina (Slovenia), echipa antrenată de Zeljko Kopic va juca primul est pe 29 iunie, (18:30, ora României), contra echipei NK Domzale (clasată pe locul 7 în prima ligă a Sloveniei). Meciul va avea două reprize a câte 60 de minute fiecare, notează agerpres.ro.

Al doilea meci amical este programat pentru 5 iulie (18:30), împotriva echipei NK Kety Emmi & Impol Bistrica (locul 7 în Liga a II-a din Slovenia).

Ultimul joc de verificare va avea loc pe 6 iulie (17:00), contra formaţiei FC Krivbas (locul 3 în prim ligă a Ucrainei).

Cine va câştiga Marele Premiu al Austriei?

Live Antena Sport

„Voi exploda!” Antrenorul lui Radu Drăguşin a făcut praf VAR-ul, după Germania – Danemarca: „Nu de aceea am adus tehnologia”

8:17

Dennis Man, transfer uriaş de 17 milioane de euro. Poate semna imediat după EURO 2024

23:59 29 iun.

Joachim Andersen, de la agonie la extaz în decurs de cinci minute. Gol anulat şi henţ în careu în Germania – Danemarca, la EURO!

FotoGermania – Danemarca 2-0. Havertz şi Musiala au marcat şi şi-au calificat naţionala în sferturi la EURO 2024

23:39 29 iun.

CFR Cluj, victorie în amicalul cu Slovan Bratislava! Adiţă Păun a revenit cu gol la echipa lui Dan Petrescu

23:15 29 iun.

VideoMax Verstappen a vorbit despre România – Olanda chiar înainte de MP al Austriei (15:45, Antena 1 şi AntenaPLAY): „Luptă strânsă!”

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate privirile 3 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 4 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 5 Slovacia – România 1-1. FABULOS! Naţionala lui Edi Iordănescu a scris ISTORIE şi s-a calificat în optimi la EURO 2024 6 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbă