„Şumudică va dormi la stadion!” Robert Niţă l-a dat de gol pe Dan Şucu! Când va fi anunţat noul antrenor de la Rapid

Viviana Moraru Publicat: 3 mai 2024, 14:06

Comentarii
„Şumudică va dormi la stadion! Robert Niţă l-a dat de gol pe Dan Şucu! Când va fi anunţat noul antrenor de la Rapid

Dan Şucu şi Marius Şumudică/ Colaj Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Robert Niţă l-a dat de gol pe Dan Şucu şi a dezvăluit când poate fi anunţat noul antrenor de la Rapid. Fostul jucător îşi doreşte să-l vadă pe Marius Şumudică pe banca giuleştenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a rămas fără antrenor principal, după ce Cristiano Bergodi a fost demis. Bogdan Lobonţ asigură interimatul, însă Dan Şucu a anunţat deja că se gândeşte la un tehnician, pentru sezonul viitor.

Robert Niţă l-a dat de gol pe Dan Şucu | Când va fi anunţat noul antrenor de la Rapid

Robert Niţă a dezvăluit că marţi va fi ziua decisivă de la Rapid, atunci când Dan Şucu va decide cine va fi noul antrenor al formaţiei de sub Grant. Fostul jucător a transmis că îşi doreşte să fie numit Marius Şumudică, fiind convins că acesta este alegerea potrivită pentru giuleşteni.

De asemenea, Robert Niţă a transmis un mesaj savuros, declarând că Marius Şumudică îşi va îndeplini visul suprem dacă va fi ales de Dan Şucu. Niţă a glumit şi a spus că „Şumi” e chiar în stare să doarmă la stadionul din Giuleşti, dacă va fi numit antrenor.

„Îl ai liber pe Șumudică. Șumudică, chiar vorbeam aseară, dacă ajunge la Rapid, o să doarmă la stadion. Are o responsabilitate mult prea mare, e dorința vieții lui, visul vieții lui. Dacă ii spui lui Șumudică ‘Te duci la Rapid, iei campionatul, și după te arunci în cap de pe o stancă’..

Reclamă
Reclamă

Eu știu că până marți se va lua o decizie referitoare la banca tehnică. Sper, ca rapidist, să fie Șumudică. N-am mare prietenie cu Șumudică, a fost colegul meu, dar ca antrenor…”, a declarat Robert Niţă, conform fanatik.ro.

Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu

Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu. Tehnicianul a avut o întâlnire de o oră şi jumătate cu acţionarul majoritar al Rapidului.

Ca şi Dan Şucu, Marius Şumudică a evitat să spună concret dacă discuţiile se vor concretiza şi va deveni antrenorul Rapidului. Şumudică a precizat că Şucu nu doreşte decât binele echipei.

Reclamă

E adevărat, m-am văzut cu domnul Șucu. A fost o întâlnire pozitivă! Nu pot și nici nu vreau să intru în amănunte, respect faptul că domnul Șucu a dorit să mă cunoască personal. Dacă vreți alte detalii, vă rog să discutați cu domnia sa…

Pot să vă spun doar atât, a fost o oră și jumătate extrem de plăcută, în care am discutat cu un om care nu dorește decât binele Rapidului. Nu se gândește decât la binele Rapidului, cum să formeze un club la standarde occidentale, la standarde europene pentru fanii din Giulești!

Bineînțeles, este de notorietate, nu mai trebuie să repet asta, Rapidul este forever în sufletul meu… Le doresc multă baftă și lui Lobonț, și echipei, să câștige cu CFR-ul și să spere în continuare la Europa. Vedem zilele următoare dacă se va și concretiza ceva, cel mai bine ar fi să discutați cu patronul echipei, cu domnul Șucu”, a spus Marius Şumudică la fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21

I-a dat două goluri FCSB-ului, la care a jucat în trecut, şi a făcut praf arbitrajul: „Se joacă cu soarta noastră”

0:18

Octavian Popescu, explicaţii după gesturile fără precedent din FCSB – Botoşani 3-2: „Sunt supărat”

0:08

„Nu ne doare în şezut”. Daniel Bîrligea a răbufnit, după ce a fost decisiv în FCSB – Botoşani 3-2: „Staţi acasă”

0:03

Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher”

23:54 17 aug.

Gigi Becali a dat verdictul când l-a văzut pe Tavi Popescu plecând nervos de pe teren! Decizia în cazul lui

23:46 17 aug.

FotoDecizia luată de Gigi Becali, după ce l-a văzut pe Daniel Bîrligea în lacrimi în FCSB – Botoşani 3-2

1 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului 2 Cauza morții lui Mircea Marius, nepotul lui Mircea Rednic, la doar 37 de ani. S-a stins chiar în ziua nunții 3 „E mai bun decât Bîrligea!” Atacantul startului de sezon semnează: 1,5 milioane de euro 4 Mihai Stoica „a luat foc” după ce l-a auzit pe primarul Ciprian Ciucu: „Îi e silă”. Cum a fost numită FCSB de primar 5 FCSB – Botoşani 3-2. Roş-albaştrii au trecut pe primul loc! Bîrligea a dat lovitura în prelungiri 6 Luis Enrique a răbufnit după înfrângerea din Supercupă! Întrebarea care l-a făcut să plece de la conferință: „La revedere!”
Citește și