Surprize în echipa de start a FCSB-ului, pentru duelul din etapa a zecea de Liga 1 cu Sepsi. Mihai Lixandru a fost titularizat în premieră, după ce Joyskim Dawa este suspendat pentru meciul cu covăsnenii. Denis Haruţ, cel care a mai jucat pe postul de fundaş central la formaţia roş-albastră, a fost lăsat pe bancă de către Elias Charalambous.
Partida dintre Sepsi şi FCSB va avea loc în această seară, de la ora 21:00. Meciul va fi în format live text, pe AS.ro.
Surprize în echipa de start a FCSB-ului, pentru duelul cu Sepsi
Mihai Lixandru va bifa primul meci ca titular la FCSB. Adus la începutul sezonului, mijlocaşul de profil defensiv a bifat cinci meciuri la formaţia roş-albastră în această stagiune. Acesta a prins în total 70 de minute, în cele cinci meciuri jucate.
În ultimul meci, cu Hermannstadt, Lixandru a fost trimis în teren la pauză, în locul lui Damjan Djokovic.
Surprinzător este şi faptul că atât Damjan Djokovic, cât şi Alexandru Băluţă, au fost lăsaţi pe banca de rezerve pentru duelul cu Sepsi. În schimb, a fost titularizat Ovidiu Popescu, în linia mediană, alături de titularii obişnuiţi, Adrian Şut şi Darius Olaru.
Pantea a revenit în primul 11 al FCSB-ului, după ce în ultimul meci, în flancul drept al apărării, a jucat excelent Valentin Creţu.
În atac, a fost titularizat David Miculescu, cel care va reveni astfel în primul 11 al echipei după trei meciuri. Ultima dată când atacantul de 22 de ani a fost titular s-a întâmplat în duelul cu UTA, pierdut de FCSB cu scorul de 1-2. La meciul respectiv, Miculescu a fost schimbat la pauză de Octavian Popescu.
Octavian Popescu a fost lăsat şi el pe banca de rezerve, după ce în ultimele patru meciuri a fost titular.