UTA Arad şi Universitatea Cluj au ajuns la un acord pentru transferul jucătorului Ovidiu Popescu. Mijlocaşul polivalent a semnat cu echipa arădeană un contract până cel puţin în 2027.
Originar din Reşiţa şi venit în fotbalul mare prin UTA, unde juca în tricoul “Bătrânei Doamne” în sezonul 2013 – 2014 (25 de meciuri, 6 goluri), Popescu are o experienţă de aproape 250 de partide în Superligă şi peste 30 în cupele europene, dar şi două la echipa naţională a României.
Ovidiu Popescu a semnat cu UTA
Are la activ un trofeu de campion cu FCSB în 2024 si o Cupă a României cucerită în 2020 cu aceeaşi formaţie.
Ovidiu Popescu este cotat de către site-ul de specialitate transfermarkt.com la 750.000 de euro. În sezonul trecut a evoluat în numai 18 partide pentru U Cluj în Liga 1, marcând un gol.
- Dinamo – UTA LIVE TEXT, 21:30. „Câinii”, duel cu trupa lui Adrian Mihalcea. Echipele probabile
- Ștefan Baiaram poate prinde un transfer de top: „L-am propus la un preț de 6-7 milioane de euro”
- Jordan Gele pleacă în sfârșit de la FCSB. Renegatul lui Gigi Becali ajunge la un fost club al lui Vali Lazăr
- Schimbarea pregătită de Gigi Becali în primul 11 la FCSB, pentru derby-ul cu Rapid. Cine va fi atacant: „Sacrificăm campionatul”
- Mihai Stoica, cu gândul la derby-ul cu Rapid după victoria cu Drita: „Înțeleg de a Victor Angelescu…”