Închide meniul

Vedeta lui Marius Șumudică de la Rapid, luată la țintă după eșecul cu Sepsi: „Nu poți să joci așa!”

Viviana Moraru Publicat: 7 decembrie 2024, 9:55

Comentarii
Vedeta lui Marius Șumudică de la Rapid, luată la țintă după eșecul cu Sepsi: Nu poți să joci așa!”

Marius Şumudică, în timpul unui meci - Profimedia Images

Vedeta lui Marius Șumudică de la Rapid a fost luată la țintă, după eșecul cu Sepsi, scor 0-2, din etapa a 19-a din Liga 1. Florin Prunea nu l-a menajat pe Aaron Boupendza.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a întrerupt seria de opt meciuri fără eșec, și a pierdut duelul cu Sepsi. Giuleștenii au ratat șansa de a urca pe loc de play-off.

Vedeta lui Marius Șumudică de la Rapid, luată la țintă după eșecul cu  Sepsi

Florin Prunea nu s-a ferit de cuvinte și l-a criticat pe Aaron Boupendza, pentru modul în care a evoluat în meciul cu Sepsi. Fostul internațional român nu înțelege cum atacantul transferat la insistențele lui Marius Șumudică a prestat un joc atât de modest, ținând cont și de salariul său uriaș.

Boupendza, la salariul pe care îl ai și la cum te-a primit toată lumea, nu poți să joci de maniera asta! Păi, ce a făcut el la primul gol… O pasă atât de simplă”, a declarat Florin Prunea, conform digisport.ro.

Aaron Boupendza a greșit decisiv la primul gol marcat de Sepsi, în poarta giuleștenilor. Atacantul de la Rapid a pierdut balonul în apropierea careului echipei adverse, iar covăsnenii au profitat imediat de eroarea sa. Omar El Sawy a reușit să puncteze la faza respectivă, marcând astfel împotriva echipei de care aparține.

Reclamă
Reclamă

Rapid a rămas pe locul opt în Liga 1, după 19 etape disputate, având 25 de puncte. De cealaltă parte, Sepsi a urcat pe locul cinci, cu 29 de puncte, la egalitate cu Dinamo și la doar două puncte față de primul loc.

Marius Șumudică s-a dezlănțuit, după Sepsi – Rapid 2-0

Marius Şumudică a lansat un atac direct la şefii de la Rapid, după eşecul suferit cu Sepsi, scor 0-2. Antrenorul giuleştenilor nu înţelege cum Omar El Sawy a putut evolua în acest meci, deşi este împrumutat de trupa de sub Grant la formaţia covăsneană.

Nu pierdusem de opt jocuri…un joc slab! În minutul 45 am avut o ocazie incredibilă, dăm în bară. În a doua repriză, ratarea campionatului, n-am văzut în viaţa mea, să vină în cap la portar…deci am avut patru bare. Aşa e fotbalul, te pedepseşte.

Reclamă

Ce pot să zic eu, dacă din situaţiile acestea favorabile, de la 3 metri nu putem să dăm gol…ce pot să zic. Sunt ocazii prea clare, nu ai voie să ratezi. Se întâmplă, şi eu am fost atacant. Şi Micovschi a dat gol anul trecut, şi Omar a dat acum. Suntem singura echipă care dăm jucători împrumut şi ei joacă împotriva noastră, n-am văzut în viaţa mea.

(N.r. Despre transferurile anunţate de Viorel Moldovan) Eu n-am discutat nimic, nu ştiu de niciun transfer. Nu ştiu ce se va întâmpla, vom vedea”, a declarat Marius Şumudică, conform digisport.ro, după Sepsi – Rapid 2-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:29
Lamine Yamal, primul în clasamentul celor mai valoroşi jucători din lume! Cine completează podiumul
14:26
Ce lovitură poate da Filipe Coelho! E pe lista unei echipe de Champions League după 9 meciuri la Craiova
14:10
Jucătorul care s-a despărţit de CFR Cluj, blocat pe aeroport! Mergea să semneze cu viitoarea echipă
13:58
VIDEOLeBron James și Luka Doncic, de neoprit în victoria lui Los Angeles Lakers. Rezultatele de peste noapte din NBA
13:43
Lionel Messi a dezvăluit ce vrea să facă după ce se retrage din fotbal: “Asta mi-ar plăcea”
13:23
Prima ofertă primită de Ciprian Deac după ce a fost lăsat acasă de Daniel Pancu: “Îţi garantez”
1 Gigi Becali s-a întâlnit în trafic cu un fost fotbalist al FCSB şi a răbufnit: “Am pierdut 20 de milioane de euro din cauza ta!” 2 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. FC Argeș și-a vândut o vedetă 4 Românul care a jucat în Liga Campionilor a ajuns şofer de Bolt. Câţi bani ia pe o cursă 5 Gigi Becali vrea să-l transfere pe “noul Bourceanu” la FCSB 6 Oțelul și-a vândut golgheterul. Suma incredibilă obținută de gălățeni în schimbul transferului
Citește și