Închide meniul

Verdict despre transferul lui Vladislav Blănuță la FCSB! Gigi Becali, în luptă cu Dan Șucu pentru semnătura atacantului

Viviana Moraru Publicat: 8 februarie 2025, 9:46

Comentarii
Verdict despre transferul lui Vladislav Blănuță la FCSB! Gigi Becali, în luptă cu Dan Șucu pentru semnătura atacantului

Gigi Becali / Profimedia

Mihai Stoica a oferit un verdict despre transferul lui Vladislav Blănuță la FCSB. Gigi Becali și-a exprimat dorința de a-l cumpăra pe atacant de la Adrian Mititelu, după ce a aflat de interesul lui Dan Șucu pentru el.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ciuda declarațiilor oferite de Gigi Becali, Mihai Stoica a transmis că nu se pune problema unui transfer al lui Vladislav Blănuță la FCSB, după ce atacantul i-a refuzat pe campioni în septembrie.

Mihai Stoica, verdict despre transferul lui Vladislav Blănuță la FCSB

A spus cineva că Gigi a fost agitat? Că Adrian Mititelu a zis că Dan Şucu a făcut ofertă, ok, dar nu cred că Gigi era agitat. Blănuţă a ieşit din discuţie din momentul în care a refuzat să vină la noi, în septembrie”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

MM a vorbit și despre un alt jucător de pe lista FCSB-ului, care evoluează tot la U Cluj, anume Mamadou Thiam. Oficialul campioanei a dezvăluit că oficialii de la U Cluj nu vor renunța la atacant.

Thiam a fost o discuţie să spun… cred că la începutul lunii ianuarie, când Gabriel Giurgiu ne-a căutat pentru Luis Phelipe, apoi pentru Musi. Au făcut ofertă pentru Phelipe, am zis că poate intra într-o discuţie, dacă sunt dispuşi să schimbăm Luis Phelipe cu Thiam, să vedem cine mai dă o sumă. Au spus că e netransferabil”, a mai spus Mihai Stoica.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali, ofertă uriaşă pentru transferul lui Vladislav Blănuţă

Gigi Becali a intrat în cursa pentru transferul lui Vladislav Blănuţă, cel care este dorit şi de Dan Şucu. Patronul de la FCSB a anunţat că este dispus să plătească o sumă uriaşă, în schimbul atacantului care este sub contract cu FCU Craiova.

Gigi Becali a aflat de interesul lui Dan Şucu pentru Vladislav Blănuţă şi a reacţionat imediat. Patronul de la FCSB a anunţat că e gata să plătească nu mai puţin de 2,8 milioane de euro, în schimbul tânărului atacant, care în acest sezon este împrumutat la U Cluj.

Am vorbit cu Adrian Mititelu și i-am spus că îi dau 2.800.000 de euro pe Blănuță. Văd că se tot bagă Şucu peste mine. Atât îi transmit: copia nu poate să fie mai bună niciodată decât originalul.

Reclamă

Să îl vedem acum pe Șucu cum o să mute. Dacă e să ne băgăm unii peste alții, atunci hai să jucăm tare. Din ce am înțeles, Mititelu vrea 3.000.000 – 3.500.000 pe Blanuță, eu îl anunț că îi dau 2.800.000″, a declarat Gigi Becali, conform prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:54
Reacția lui Hermannstadt, după ce Giovanni Becali a anunțat că Ciubotaru a semnat în SUA
19:23
Cristi Săpunaru, reacție tranșantă după accidentul produs de Kader Keita: “N-ar trebui să fie afectați”
18:57
S-a stabilit lista finală a candidaţilor la şefia FRF. Cu cine se bate Răzvan Burleanu
18:54
Echipa patronată de frații Pavăl, încă o victorie uriașă în Liga 2. De când nu a mai pierdut și ce loc ocupă
18:43
Moment pentru istoria fotbalului! Cel mai longeviv antrenor din lume și-a dat demisia după 44 de ani
18:24
Sabin Ilie, discurs sincer înaintea barajului cu Turcia. De ce crede că victoria la Istanbul ar fi un adevărat miracol
1 Fiul lui Ion Ţiriac s-a întors din Dubai, dar nu singur. Lângă cine a fost surprins în avion 2 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 3 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea 4 Atacant surpriză convocat de Mircea Lucescu la naţionala României. A marcat cu AC Milan şi Fiorentina 5 FotoMarius Constantin sparge lemne în tricoul Universităţii Craiova. Imaginile postate de soţia mai tânără cu 15 ani 6 FotoCelebra milionară nu a avut milă de românii care au cerut bani de bilete de la stat după ce au revenit din zona de război
Citește și