Cristi Borcea a vorbit înaintea Derby de România, Dinamo-FCSB. Derby de România va avea loc duminică seara, de la ora 20.30, pe Arena Naţională. Fostul şef al dinamoviştilor merge pe mâna lui Cătălin Cîrjan, despre care spune că este cel mai bun jucător al echipei lui Zeljko Kopic în acest moment.
Mai mult, Cristi Borcea e convins de faptul că mijlocaşul dinamovist ar merita să fie şi convocat la echipa naţională de către Mircea Lucescu.
Cristi Borcea l-a remarcat pe Cătălin Cîrjan
Fostul patron al lui Dinamo, Cristi Borcea merge pe mâna lui Cătălin Cîrjan. E omul care o poate bate pe marea rivală în Derby de România, Dinamo-FCSB. ”După părerea mea, au dat randament foarte bun cât au jucat și Politic, și Selmani, Boateng a fost cel mai constant, dar după părerea mea, cel mai valoros este Cîrjan. Nu numai că face trecerea între mijlocași și atacanți, dar și marchează”, a spus Borcea, conform sport.ro.
Cătălin Cîrjan a fost adus fără sumă de transfer la Dinamo. Jucătorul a făcut junioratul la Arsenal, apoi a ajuns la Rapid, dar nu a reuşit să se impună la echipa giuleşteană. În schimb, la Dinamo a marcat 8 goluri și a oferit două pase decisive în 33 de partide. Contractul cu actual echipă este scandent în iulie 2027.
Pentru Dinamo este un dintre ultimele şanse pentru a mai spera la un loc fruntaş în această ediţie a play-off-ului de Liga 1. Câinii lui Zeljko Kopic se află l egalitate de puncte cu U Cluj, pe locul 5. Oricum, câinii nu au drept de participare în cupele europene datorită faptului că se află în insolvenţă. De partea cealltă, cei de la FCSB au nevoie disperată de victorie. După 3-3 cu Rapid au pierdut primul loc în favoarea celor de la CFR Cluj. Echipa din Gruia are un punct aavans faţă de echipa lui Elias Charalambous şi Craiova lui Mirel Rădoi.
- Încă un transfer de top la CFR Cluj. Clujenii l-au prezentat oficial pe jucătorul cu 260 de meciuri în Ligue 1
- CFR Cluj a dat o nouă lovitură! Neluţu Varga a transferat portarul care a fost şi pe lista lui Gigi Becali
- Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid
- Schimbarea pregătită de Gigi Becali în primul 11 al FCSB-ului, după ce a ratat transferul lui Mario Tudose: “Se descurcă bine”
- Motivul pentru care transferul lui Alin Fică la Rapid a picat. Negocieri în ultimele 10 minute ale perioadei de mercato