Victor Angelescu a anunţat încă două transferuri la Rapid. Unul dintre patronii Rapidului a spus că mai vrea să aducă un atacant la echipă, dar şi un al doilea jucător a cărui poziţie nu a dezvăluit-o.
VictorAngelescu a vorbit şi despre posibilul transfer al lui Luckassen. Oficialul rapidist a admis că s-a interesat de fostul atacant al lui Hagi, însă nu a negociat în mod direct.
Victor Angelescu a anunţat încă două transferuri la Rapid
“Nu am trimis vreo ofertă oficială către Luckassen. Nu pot să vă confirm acest lucru, Nico s-a ocupat de acest lucru. Nu m-am ocupat eu direct, ştiu că s-a vorbit cu agentul său mai demult. Ne-am interesat de el, da. Negociem cu alţi jucători, avem mai multe variante. Avem nevoie de un atacant şi încă o poziţie pentru care negociem, o să rezolvăm”, a spus Victor Angelescu la orangesport.ro.
Victor Angelescu îi linisteşte şi pe fanii rapidişti. Le transmite că jucatorii transferaţi vor putea fi înregistraţi, chiar dacă în acest moment echipa sa are interdicţie la transferuri. TAS a decis că Rapid are de plătit 600.000 de euro lui Julio Cesar, jucător ce a fost adus la echipă în 2008.
“Noi așteptăm răspunsul apelului făcut de noi la TAS. Noi am atacat în instanță decizia și în Elveția și în România, dar asta nu înseamnă că Federația trebuie să ne dea un răspuns.
Avem nevoie de un atacant și încă o poziție, suntem în negocieri, urmează să rezolvăm problema”, a mai spus Angelescu.
Rapid a pierdut procesul cu Julio Cesar! Giuleștenii, obligați să plătească 600.000 de euro
Rapid a ratat barajul pentru Conference League, iar veștile proaste continuă să apară în Giulești.
Echipa de sub Grant a primit o notificare din partea FIFA, în luna aprilie, în care este precizat faptul că a pierdut procesul cu Júlio César da Silva e Souza, fostul jucător al „alb-vișiniilor” din sezonul 2008/2009.

Potrivit Prosport, Rapid este obligată să achite suma de 400.000 de euro, plus alte 200.000 de euro sub formă de penalități, către fostul jucător sud-american.
Daniel Niculae a confirmat informația respectivă și a anunțat că Rapid va face recurs în încercarea disperată de a scăpa de datoria respectivă. Președintele giuleștenilor a dezvăluit că mai există datorii către alți doi jucători, însă sumele sunt „mult mai mici”.
„Da, din păcate este adevărat. Am pierdut un proces, mai avem o cale excepțională pentru a face recurs. Vom merge pâna în pânzele albe pentru a demonstra dreptatea. Nu este o sumă atât de mare. Mai sunt doar doi dintre foștii jucători care au deschis proces, dar sumele sunt mult mai mici.
Problema este că e o mare nedreptate. Dacă vom pierde și vom fi nevoiți să plătim, vom demonstra că suntem de neclintit și că Rapidul este un club sănatos, care va redeveni mare.”, a spus Daniel Niculae, pentru digisport.ro.
- Victor Angelescu a anunţat alte transferuri
- Înscrie-te aici şi câștigă tricoul magic al lui Mutu cu semnătură specială!
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Programul etapei a opta din Liga 1. Când se va juca derby-ul CFR Cluj – FCSB
- Adrian Mititelu, întrebat cum ar reacționa dacă Univ. Craiova ar lua titlul: “Nu vreau să spun o minciună”
- Gigi Becali i-a pregătit un salariu uriaş lui Mamadou Thiam. Cât va câştiga noul atacant al FCSB-ului
- “A fost frustrat”. Motivul pentru care Dinamo a renunţat la Hakim Abdallah. Ce relaţie avea cu Zeljko Kopic
- Andrei Nicolescu a anunţat pe ce stadion va juca, de fapt, Dinamo: “Am semnat, e cea mai bună decizie”