Închide meniul

Viorel Moldovan nu a mai avut răbdare cu o vedetă de la FCSB, după Sepsi – FCSB 2-2: “Bine măcar că ajunge la finalizare”

Dan Roșu Publicat: 25 aprilie 2024, 8:26

Comentarii
Viorel Moldovan nu a mai avut răbdare cu o vedetă de la FCSB, după Sepsi – FCSB 2-2: Bine măcar că ajunge la finalizare

Viorel Moldovan, în timpul unui meci - Hepta

Viorel Moldovan a criticat o vedetă de la FCSB, după egalul cu Sepsi, 2-2. Alexandru Băluţă este atacantul cotat la un milion de euro luat în colimator de fostul mare internaţional.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Băluţă a trimis mingea în bară în debutul meciului cu Sepsi şi a rămas cu doar şase goluri marcate în cele 32 de partide adunate în acest sezon, în toate competiţiile. El şi-a mai trecut în cont şi 7 pase decisive.

Viorel Moldovan nu a mai avut răbdare cu o vedetă de la FCSB, după Sepsi – FCSB 2-2

“Băluţă se precipită, se grăbeşte la finalizare. A avut şi neşansă, dar a avut o fază în care a scăpat în profunzime, la care trebuia să fie mai inspirat şi mai liniştit. Este bine că măcar ajunge la finalizare”, a spus Viorel Moldovan, citat de orangesport.ro.

“Băluţă nu a fost inspirat în ultima vreme. Ia decizii pripite. Nu are curajul să încerce ceva ce face un atacant de clasă”, a completat şi Ovidiu Herea.

Cum poate deveni FCSB campioană, după remiza cu Sepsi

După ce a încheiat la egalitate cu Sepsi, FCSB a ratat şansa de a deveni campioană în etapa a şasea a play-off-ului. Astfel, nici în cazul în care Universitatea Craiova va pierde duelul cu CFR Cluj, roş-albaştrii nu se pot încununa campioni, deoarece Farul a învins-o pe Rapid şi a acumulat 35 de puncte.

Reclamă
Reclamă

FCSB poate deveni campioană matematic în runda următoare, atunci când se va duela cu Farul, pe teren propriu. O victorie îi face pe roş-albaştri campioni, indiferent de rezultatele pe care Universitatea Craiova le va mai obţine, în partidele cu CFR Cluj şi Rapid.

În cazul în care se vor încurca cu Farul, roş-albaştrii au nevoie ca Universitatea Craiova să nu câştige partida cu CFR Cluj, de mâine, şi nici pe cea cu Rapid, de duminică.

FCSB este astfel la o victorie distanţă de primul titlu în Liga 1, după o pauză de nouă ani. Roş-albaştrii au devenit ultima dată campioni în 2015, atunci când Costel Gâlcă, actualul antrenor al Universităţii Craiova, îi antrena.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27 30 ian.
Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
23:13 30 ian.
Alexandru Musi, la pământ după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „E frustrant, meritam mai mult”
23:00 30 ian.
Răsturnare de situație! Luis Phelipe a semnat cu altă echipă, după ce a fost aproape de Botoșani
22:59 30 ian.
Cătălin Cîrjan, sprijin total pentru impresarul lui suspendat pentru pariuri: “E parte din familia mea”
22:42 30 ian.
Zeljko Kopic, anunț despre transferuri după Dinamo – Petrolul 1-1. Ce a spus despre gafa lui Epassy
22:36 30 ian.
Prima reacţie a lui Epassy după gafa monumentală de la golul “lupilor galbeni”! A spus ce s-a întâmplat
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și