Închide meniul

“Vorbeşte cu oamenii nepotriviţi” Arnold Garita i-a transmis un mesaj lui Gigi Becali! Ce a spus despre transferul la FCSB

Bogdan Stănescu Publicat: 14 iunie 2024, 18:12

Comentarii
Vorbeşte cu oamenii nepotriviţi Arnold Garita i-a transmis un mesaj lui Gigi Becali! Ce a spus despre transferul la FCSB

Arnold Garita, în timpul unui meci la FC Argeş/ Profimedia Images

Arnold Garita i-a transmis un mesaj lui Gigi Becali! Atacantul camerunez a fost aproape de un transfer la FCSB în vara anului trecut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali s-a arătat interesat să îl transfere şi acum. Patronul FCSB-ului declara că îl va contacta. În vara anului trecut transferul lui Garita la FCSB a picat fiindcă atacantul camerunez a cerut un salariu mai mare decât era dispus să îi plătească Gigi Becali.

“Vorbeşte cu oamenii nepotriviţi” Arnold Garita i-a transmis un mesaj lui Gigi Becali! Ce a spus despre transferul la FCSB

Nu am fost contactat de nimeni de la FCSB în ultimele zile. Cred că domnul Becali vorbește despre transferul meu cu oamenii nepotriviți, pentru că eu n-am fost contactat de nimeni de la FCSB”, a declarat Arnold Garita pentru fanatik.ro.

Arnold Garita a fost întrebat dacă vrea un salariu de 25.000 de euro pe lună, dar nu a răspuns la această întrebare. El i-a transmis lui Gigi Becali să îl contacteze, pentru a negocia un transfer la FCSB.

Dacă domnul Becali nu vorbește cu mine, nu poate ști ce vreau cu adevărat. Viața și fotbalul sunt lucruri simple, oamenii le complică însă. Sunt un atacant care marchează mai mult de 10 goluri pe sezon, iar în ultimul sezon am avut cifre bune, așa că dacă vrei să mă transferi, trebuie să faci un efort financiar. Dar cred că sunt oameni care vorbesc cu dumnealui și îi spun lucruri neadevărate despre mine”, a precizat Garita, pentru sursa citată.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali s-a enervat anul trecut la negocierile cu Garita: “A făcut figuri, a cerut mulți bani”

Gigi Becali s-a enervat anul trecut la negocierile cu Arnold Garita. Patronul FCSB-ului a fost deranjat de solicitările lui Garita. În cele din urmă, atacantul camerunez a semnat cu formaţia saudită Al-Faisaly. Contractul lui Garita cu saudiţii s-a încheiat, aşa că atacantul îşi caută acum echipă.

„Garita, am discutat cu el prin impresar, a făcut figuri, a cerut mulți bani. La revedere, nu mă mai interesează. Am încheiat. Îl avem pe Compagno, dar să fie și dublură”, declara în vara anului trecut Gigi Becali.

„Ne-a interesat, gata. A fost până acum două zile interes din partea noastră. Ce fac, stau să mă rog de Garita? Machita, că așa îi zic eu”, mai spunea latifundiarul din Pipera.

Reclamă

Suma plătită de Gigi Becali în schimbul lui Marius Ştefănescu

Conform fanatik.ro, Gigi Becali a plătit 1,25 milioane de euro în schimbul lui Marius Ştefănescu. Mijlocaşul a fost convins să o părăsească pe Sepsi, deşi mai avea doi ani de contract cu formaţia covăsneană.

Latifundiarul din Pipera a decis să îi facă un contract pe cinci sezoane lui Marius Ştefănescu, dată fiind suma plătită în schimbul său. Gigi Becali şi-a îndeplinit un obiectiv prin aducerea internaţionalului român la FCSB, dat fiind faptul că mijlocaşul a fost şi în vara trecută pe lista campioanei.

Sepsi va încasa 900.000 de euro, din suma plătită în schimbul lui Marius Ştefănescu, iar 350.000 de euro vor reveni şcolii de fotbal „Viitorul Mihai Georgescu”, din Cluj. Deşi şcoala de fotbal deţinea un procent de 50% din drepturile federative ale jucătorului, Sepsi a încasat o sumă mult mai mare.

Marius Ştefănescu va avea un salariu de 17.000 de euro la FCSB, salariu ce va creşte cu 1000 de euro de la sezon la sezon. În ultimul an de contract, mijlocaşul va avea un salariu de 21.000 de euro.

Marius Ştefănescu este al treilea jucător pe care Gigi Becali l-a transferat la FCSB, în această vară, după David Kiki şi Daniel Popa. Campioana se va reuni pe 14 iunie, urmând să plece într-un cantonament în Olanda.

După Andrea Compagno şi David Miculescu, Marius Ştefănescu este al treilea jucător pe care Gigi Becali plăteşte peste un milion de euro, în ultimele sezoane. Pe Miculescu, patronul de la FCSB a plătit suma de 1,7 milioane de euro. Pe Compagno a plătit 1,5 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:38 16 dec.
“Atât de multă ură!” Mihai Stoica s-a revoltat după Unirea Slobozia – FCSB 0-2: “Li se întunecă judecata”
23:13 16 dec.
Cum au votat Mircea Lucescu și Ianis Hagi pentru Gala FIFA The Best 2025. Surpriza de pe lista selecționerului
23:10 16 dec.
FIFA a anunţat o nouă categorie de bilete la World Cup 2026! Cât vor costa, după scandalul preţurilor astronomice
22:52 16 dec.
Victor Angelescu, mesaj categoric pentru jucătorii de la Rapid: “Dacă vrei titlul, nu poţi face asta”
22:30 16 dec.
Surpriză în lotul lui AC Milan! Fiul lui Zlatan Ibrahimovic, chemat de Massimiliano Allegri
22:26 16 dec.
„Nu se poate așa ceva!” – Reacții acide pe social media, după Gala FIFA The Best 2025. Nemulțumirea fanilor
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 3 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 4 Adi Popa face praf un fost coleg de la FCSB: “Am mai multe trofee decât are el goluri!” 5 Afacerea cu care fotbalistul preferat al lui Mircea Lucescu a dat lovitura. Cum a ajuns să strângă peste 10 milioane de euro 6 VIDEONota primită de Ianis Stoica după ce a jucat 61 de minute în meciul cu liderul FC Porto
Citește și