Închide meniul

Csikszereda – FCU Craiova 2-0. Oltenii, la cinci meciuri fără victorie

Antena Sport Publicat: 27 octombrie 2024, 14:51

Comentarii
Csikszereda – FCU Craiova 2-0. Oltenii, la cinci meciuri fără victorie

Csikszereda - FCU Craiova 2-0 - csikszereda.ro

Csikszereda Miercurea Ciuc a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 2-0 (1-0), duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii a II-a de fotbal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Benjamin Babati (29) şi Attila Csuros (90+1) au marcat golurile echipei harghitene, care este neînvinsă în acest sezon în eşalonul secund, cu nouă victorii şi un singur egal.

Csikszereda – FCU Craiova 2-0

Ciucanii au mai obţinut o victorie, 4-1 cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, dar rezultatele echipei gorjene au fost anulate.

Pentru FCU Craiova, aflată la a cincea etapă fără victorie (trei egaluri, două eşecuri), a fost primul meci după despărţirea de antrenorul Marius Croitoru.

Rezultate din Liga 2

Vineri

Reclamă
Reclamă
  • CSC 1599 Şelimbăr – ACS CFC Argeş 0-0

Sâmbătă

  • CSM Slatina – FC Bihor Oradea 0-0
  • CS Concordia Chiajna – CSM Focşani 1-0
  • CS Mioveni – Steaua Bucureşti 0-4
  • CS Corvinul 1921 Hunedoara – CSC Dumbrăviţa 0-0
  • FC Metaloglobus Bucureşti – ACSM Reşiţa 1-0
  • AFC Chindia Târgovişte – AFC Metalul Buzău 0-0
  • CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Câmpulung Muscel 2-1
  • FC Voluntari – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 2-1

Duminică

  • AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – FCU Craiova 2-0

CS Afumaţi va sta, după ce ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu a intrat în faliment.

Reclamă

Clasamentul Ligii 2

1. FK Csikszereda 28 puncte (10 jocuri)
2. Steaua 23 (11)
3. CSM Reşiţa 20 (11)
4. Metaloglobus 19 (10)
5 FC Voluntari 19 (11)
6. Ceahlăul 17 (11)
7. CSM Slatina 16 (10)
8. CS Afumaţi 16 (9)
9. CFC Argeş 16 (11)

Înapoi la Homepage
Reclamă

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
Incredibilul Thibaut Courtois! Performanţa fabuloasă realizată de belgian în Real Madrid – Manchester City 3-0
23:55 11 mart.
Real Madrid – Manchester City 3-0. Madrilenii, cu un pas în sferturi după hat-trick-ul lui Valverde. Bodo/Glimt, o nouă surpriză
23:48 11 mart.
Fede Valverde i-a uimit pe toţi! Ce a apărut pe contul oficial al Ligii Campionilor după hattrick-ul fabulos
22:57 11 mart.
Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
22:54 11 mart.
Fede Valverde, hattrick fabulos cu Manchester City! La primul gol pasa i-a fost dată de Courtois!
22:47 11 mart.
Puştiul de 18 ani de la Real Madrid a scris istorie! A doborât recordul lui Raul la meciul cu Manchester City
1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 3 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 4 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 5 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 6 Mircea Lucescu a decis! Echipa de play-off de la care nu va convoca jucători pentru barajul Turcia – România: “Nu ne supărăm”
Citește și