Închide meniul
EXCLUSIV

Retras pentru o singură zi, Adi Petre visează cu ochii deschişi la naţională: “De ce nu?”. Cum l-a ajutat Gabi Tamaş

Antena Sport Publicat: 25 septembrie 2024, 22:36

Comentarii
Retras pentru o singură zi, Adi Petre visează cu ochii deschişi la naţională: De ce nu?. Cum l-a ajutat Gabi Tamaş

Adi Petre, în timpul unui interviu / AS.ro

Retras din activitate pentru o singură zi, Adi Petre trage tare pentru a reveni în formă şi visează cu ochii deschişi la naţională. Atacantul pe care Gigi Becali plătea 800.000 de euro, în urmă cu patru ani, are planuri mari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Uite retragerea, nu e retragerea! O zi a pus ghetele în cui Adi Petre! Apoi s-a răzgândit. Gabi Tamaş l-a convins să revină pe teren.

Retras pentru o singură zi, Adi Petre visează cu ochii deschişi la naţională

Fost la FCSB, Farul sau Esbjerg, Adi Petre a vrut să se lase la doar 26 de ani, dar Gabi Tamas l-a convins să n-o facă şi l-a adus la Chiajna.

Gabi a contat foarte mult şi când am semnat aici! Sper că a fost o alegere bună să revin“, a spus Adi Petre pentru AntenaSport.

La Chiajna, Adi Petre visează să redevină golgheterul de la tineret şi să fie chemat de Mircea Lucescu la naţională.

Reclamă
Reclamă

Mă mai gândesc. Atât timp cât sunt sănătos şi am rezultate, de ce nu?! Asta îmi doresc, să fiu sănătos şi rezultatele or să vină după. O iau pas cu pas pentru ca sunt destul de tânăr şi am destul timp să ajung şi la naţională“, a transmis Adi Petre.

Cu România U21, el a prins semifinalele Europeanului din Italia alături de Ianis Hagi, Coman, Răzvan Marin sau Puşcaş.

Adrian Petre a jucat 18 partide pentru naţionala U21 a României. El a marcat 5 goluri pentru „tricolorii” U21. Petre a bifat mai multe echipe în ultimii ani, în încercarea de a reveni la forma din anii 2019-2020, atunci când valora circa 1.5 milioane de euro.

Reclamă

A rezistat numai 4 luni la FCSB. Becali nu a ţinut cont că a plătit 800.000 de euro să îl cumpere

La 4 luni după ce plătea 800.000 de euro pentru a-l transfera, Gigi Becali decidea să îl împrumute pe Adrian Petre la Cosenza, pentru doar 50.000 de euro. Petre nu a convins nici la echipa italiană, iar după revenirea în ţară a fost cedat gratis de Becali la UTA.

Gică Hagi l-a luat ulterior la Farul, iar după o lungă perioadă de regres cota lui Petre a crescut. El valora la momentul plecării la Levadiakos, în Grecia, 800.000 de euro.

La echipa greacă Adrian Petre a petrecut numai 5 luni. S-a întors în ţară, la Hermannstadt. Nici la sibieni nu a avut evoluţiile aşteptate, ajungând la CS Tunari.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:59
LIVE SCOREReal Madrid – Manchester City 0-0. Kylian Mbappe e rezervă. Vlad Dragomir, titular în Juventus – Pafos
21:58
Antrenorul Spartei Praga, “în gardă” înainte de partida cu Univ. Craiova: “Ne-am uitat la meciul cu Mainz”
21:49
Dan Șucu a dat cărțile pe față despre momentul în care l-a dorit pe Cristi Chivu la Rapid: „Speram să-l aduc”
21:29
Robin van Persie a auzit ce face Gigi Becali la FCSB și a reacționat: “Nu cred că mi s-a întâmplat niciodată”
21:27
VideoJurnal Antena Sport | Andreea Dragoman s-a mutat la casa ei
21:24
VideoJurnal Antena Sport | Cea mai de preț medalie pentru Popovici
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism” 6 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid
Citește și