Închide meniul

Bayern, Benfica și Club Brugge s-au calificat în optimile Champions League. Bavarezii, gol la ultima fază. Feyenoord a eliminat-o pe AC Milan. Rezultatele serii

Alex Masgras Publicat: 19 februarie 2025, 0:00

Reclamă
Bayern, Benfica și Club Brugge s-au calificat în optimile Champions League. Bavarezii, gol la ultima fază. Feyenoord a eliminat-o pe AC Milan. Rezultatele serii

Harry Kane este atacantul lui Bayern / Profimedia

Benfica s-a calificat în optimile Champions League după 3-3 în returul cu AS Monaco. În tur, scorul a fost de 1-0, în favoarea lusitanilor. De asemenea, și Club Brugge a obținut biletul către optimi, după o victorie uriașă cu Atalanta, scor 3-1 (5-2, la general). Bayern a obținut calificarea la ultima fază a duelului cu Celtic, grație unui gol marcat de Davies.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

AC Milan a fost eliminată din play-off-ul pentru optimile UEFA Champions League de Feyenoord. După ce a pierdut meciul din deplasare, scor 0-1, echipa lui Conceicao nu a reuşit să întoarcă rezultatul, în ciuda faptului că Gimenez a deschis scorul după numai 36 de secunde. Rămaşi în 10 oameni, după eliminarea lui Theo Hernandez, milanezii au primit gol de la Carranza, în minutul 73, iar parcursul în UEFA Champions League s-a încheiat încă din play-off.

LIVE SCORE | Bayern – Celtic 1-1, Atalanta – Brugge 1-3 și Benfica – Monaco 3-3

Rezultatele serii în UEFA Champions League 

  • AC Milan – Feyenoord 1-1 (1-2)
  • Atalanta – Club Brugge 1-3 (2-5)
  • Bayern – Celtic 1-1 (3-2)
  • Benfica – Monaco 3-3 (4-3)

Min. 90+4: Bayern – Celtic 1-1! NEBUNIE în Germania! Davies a înscris după o deviere greșită a lui Schmeichel.

Min. 63: Bayern – Celtic 0-1! Surpriză în Liga Campionilor! Kun a profitat de o eroare uriașă în apărarea bavarezilor și a trimis mingea în poartă. La acest scor, meciul se va îndrepta către două reprize de prelungiri!

Reclamă
Reclamă

Min. 84: Benfica – AS Monaco 3-3! Nebunie la Lisabona! Kokcu a primit o centrare excelentă în careu și a trimis mingea în plasă.

Min. 81: Benfica – AS Monaco 2-3! Ilenikhena a înscris după un șut pe mijlocul porții.

Min. 76: Benfica – AS Monaco 2-2! Pavlidis a transformat o lovitură de la 11 metri.

Reclamă

Min. 51: Benfica – Monaco 1-2! Ben Seghir a înscris cu un șut din interiorul careului. La acest scor vom avea parte de prelungiri!

Min. 46: Atalanta – Brugge 1-3! Lookman a restabilit egalitatea!

Min. 45+3: Atalanta – Brugge 0-3! Jutgla a trimis o „bombă” în poartă, de la marginea careului.

Min. 32: Benfica – Monaco 1-1! Minamino a restabilit egalitatea! A ajuns la minge în interiorul careului și l-a învins pe Trubin cu un șut puternic.

Min. 22: Benfica – Monaco 1-0! Akturkoglu a deschis scorul. A primit o pasă de la Pavlidis și a trimis mingea în poarta goală.

Min. 27: Atalanta – Brugge 0-2! Talbi a reușit „dubla”, după o respingere nefericită a lui Carnesecchi.

Min. 3: Atalanta – Brugge 0-1! Talbi a înscris cu un șut excelent, din interiorul careului!

UPDATE: Au început meciurile orei 22:00.

Atalanta – Brugge, echipele de start:

Atalanta: Carnesecchi – Toloi, Djimsiti, Kolasinac – Cuadrado, Ederson, de Roon, Zappacosta – Pasalic, De Ketelare, Retegui

Brugge: Mignolet – De Cuyper, Mechele, Ordonez, Seys – Jashari, Onyedika – Tzolis, Vanaken, Talbi – Jutgla

Benfica – AS Monaco, echipele de start:

Benfica: Trubin – Araujo, Silva, Otamendi, Carreras – Aursnes, Barreiro, Kocku – Akturkoglu, Pavlidis, Schjeldrup

AS Monaco: Majecki – Singo, Kehrer, Mawissa – Diatta, Camara, Minamino, Henrique – Akliouche, Ben Seghr – Embolo

Bayern – Celtic, echipele de start:

Bayern: Neuer – Stanisic , Upamecano, Kim, Guerreiro – Goretzka, Kimmich – Olise, Musiala, Gnabry – Kane

Celtic: Schmeichel – Johnston, Carter-Vickers, Trusty, Schlupp – Engels, McGregor, Hatate – Kuhn, Maeda, Jota

AC Milan – Feyenoord 1-1

Fluier final! AC Milan – Feyenoord 1-1! Olandezii s-au calificat în optimi, după ce au câştigat dubla cu 2-1 la general.

Min. 73: AC Milan – Feyenoord 1-1! Lovitură de teatru pe San Siro! Carranza a înscris cu o lovitură de cap şi Feyenoord este la un pas de calificare.

Min. 51: Theo Hernandez a fost eliminat! Jucătorul lui AC Milan a simulat şi a văzut al doilea cartonaş galben.

Update 19:50: Golul marcat de Gimenez este cel mai rapid gol al sezonului din UEFA Champions League.

Min. 1: AC Milan – Feyenoord 1-0! Gimenez a deschis scorul după numai 36 de secunde, chiar împotriva fostei sale echipe. Început perfect pentru echipa lui Conceicao.

Min. 1: A început meciul AC Milan – Feyenoord.

AC Milan (4-2-3-1): Maignan; Walker, Thiaw, Pavlovic, Theo Hernandez; Musah, Reijnders; Pulisic, Joao Felix, Leao; Gimenez
Rezerve: Sportiello, Torriani, Chukwueze, Tomori, Fofana, Bartesaghi, Terracciano, Gabbia, Camarda, Abraham.

Feyenoord (4-3-3): Wellenreuther; Read, Beelen, Hancko, Smal; Milambo, Moder, Bueno; Hadj Moussa, Redmond, Paixao
Rezerve: Andreev, Ka, Stengs, Ivanusec, Carranza, Mitchell, ‘T Zand, Osman, Van den Elshout, Giersthove, Sliti

Feyenoord a câştigat meciul tur de pe teren propriu graţie golului marcat de Paixao în minutul 3. Cu un avantaj de un gol, olandezii speră să obţină calificarea pe San Siro. În campionat, Feyenoord a remizat pe terenul lui Breda, scor 0-0, în timp ce AC Milan s-a impus cu 1-0 pe teren propriu, cu Verona.

De la ora 22:00, Bayern Munchen va juca pe teren propriu împotriva lui Celtic. La Glasgow, bavarezii s-au impus cu 2-1, în timp ce în weekend, în derby-ul cu Bayer Leverkusen, scor 0-0. De partea cealaltă, echipa lui Brendan Rodgers a câştigat fără emoţii duelul de pe teren propriu cu Dundee United, scor 3-0.

Tot de la ora 22:00 vor avea loc meciurile Atalanta – Club Brugge şi Benfica – AS Monaco, două partide în care arbitrajul a dat startul mai multor discuţii în tur. Club Brugge a câştigat în tur cu 2-1, după ce Nilsson a înscris în minutul 90+4, în timp ce Benfica a câştigat cu 1-0 la Monaco, după ce echipa din Principat a jucat în inferioritate numerică din minutul 52.

Istvan Kovacs va arbitra Real Madrid – Manchester City

Duelul dintre Real Madrid și Manchester City este capul de afiș al fazei play-off-ul pentru optimi din Champions League. Istvan Kovács va fi la centru pe Santiago Bernabeu, pentru confruntarea decisivă, care se va disputa miercuri, de la ora 22:00, notează uefa.com.

Mihai Marica și Ferecnz Tunyogi vor fi asistenții care îl vor ajuta de la margine pe Istvan Kovacs, la duelul dintre Real Madrid și Manchester City. În camera VAR au fost delegați olandezii Pol van Boekel și Rob Dieperink. Observatorul partidei va fi Charles Schaack, iar cel de arbitru va fi italianul Nicola Rizzoli.

Istvan Kovacs a mai fost la centru la un meci dintre Real Madrid și Manchester City. Concret, acesta a arbitrat duelul tur din semifinalele Champions League din 2022. Meciul s-a desfășurat pe Etihad și „cetățenii” s-au impus cu scorul de 4-3, la capătul unui meci spectaculos.

Înapoi la Homepage
Reclamă

O salvează Cristi Chivu pe Parma de la retrogradare?

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:41

LIVE TEXTFCSB – PAOK Salonic 1-0. Cisotti a deschis scorul şi roş-albaştrii sunt aproape calificaţi! Campioana României a mai avut o bară

20:34

Juri Cisotti a deschis scorul în FCSB – PAOK! Italianul a marcat primul lui gol pentru roş-albaştri într-un meci cu o miză uriaşă!

20:32

Dan Petrescu şi Cristi Balaj, imagine virală în timpul meciului FCSB -PAOK: „În seara asta suntem români!”

20:20

Nebunie în FCSB – PAOK! Adrian Şut a trimis în bară. Târnovanu, intervenţie colosală la lovitura de cap a lui Samatta

20:06

Sorana Cîrstea a fost eliminată în sferturile turneului de la Dubai de Karolina Muchova!

19:36

Fanii FCSB-ului nu au uitat declaraţiile lui Răzvan Lucescu! Ce i-au putut striga antrenorului român înainte de FCSB – PAOK!

1 Câţi bani a câştigat Istvan Kovacs după ce a arbitrat Real Madrid – Manchester City! Ce sume oferă UEFA în fazele eliminatorii 2 Anunţ bombă făcut la arabi: „Marius Şumudică a ajuns la un acord de a prelua echipa!” Salariul uriaş propus 3 FotoEXCLUSIV | Ce sport a practicat Antonia Salanta, superba iubită a lui Daniel Bîrligea: „Era un pic prea solicitant pentru mine” 4 Lovitură pentru Mirel Rădoi la Universitatea Craiova! Titularul care s-a accidentat grav şi e OUT două luni 5 Rapid, gata să renunţe la „pariul” lui Marius Şumudică. Anunţul conducerii din Giuleşti: „Nu e un transfer reuşit” 6 Marian Iancu l-a avertizat pe Gigi Becali înainte de FCSB – PAOK: „Dacă trece de greci, pierde campionatul”
Citește și