Antonio Rudiger, accidentare horror în Şahtior – Real Madrid 1-1! A marcat în minutul 90+5 şi a fost umplut de sânge. Imagini teribile

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 12 octombrie 2022, 0:18

Antonio Rudiger a suferit o accidentare horror în Şahtior – Real Madrid, scor 1-1, în etapa a 4-a a grupelor UEFA Champions League. Fundaşul de 29 de ani a marcat în minutul 90+5, dar a fost făcut K.O de portarul grupării din Doneţk.

Antonio Rudiger, accidentare horror în Şahtior - Real Madrid 1-1! A marcat în minutul 90+5 şi a fost umplut de sânge

Antonio Rudiger a suferit o accidentare groaznică / Colaj Twitter

Rudiger a smuls in extremis un punct pentru Real Madrid, însă nu s-a putut bucura pentru golul reuşit în prelungiri. Anatoliy Trubin a avut o intervenţie greu de explicat, a trecut pe lângă minge şi l-a lovit cu capul pe fundaşul central al lui Ancelotti.

Antonio Rudiger, accidentare horror în Şahtior – Real Madrid 1-1

Rudiger a fost umplut de sânge, iar jucătorii Realului au cerut intervenţia de urgenţă a medicilor. Imaginile surprinse pe teren au fost teribile. Germanul avea o hemoragie care nu putea fi oprită, astfel că a fost scos de pe teren şi dus la ambulanţă.

VEZI AICI VIDEO CU ACCIDENTAREA LUI RUDIGER!

Probleme a avut şi portarul lui Şahtior. Acesta a primit îngrijiri medicale şi a scăpat cu un bandaj aplicat pe frunte. Dacă mingea nu ar fi intrat în poartă, Real Madrid ar fi beneficiat de un penalty.

“La camiseta Del Real Madrid es blanca. Se puede manchar de barro, sudor y sangre, pero jamás de vergüenza” Don Santiago Bernabéu
Eres muy grande, Rüdiger pic.twitter.com/ayIVpTer3Y
— C Pillón #LaMisión 🤌🇮🇹 (@FranAR002) October 11, 2022

Şahtior a fost aproape să iasă victorioasă din meciul disputat la Varşovia. Zubkov a deschis scorul în minutul 46, la unul dintre cele două şuturi pe poartă ale „minerilor”. Antonio Rudiger a restabilit egalitatea în minutul 90+5 şi a dus-o pe Real Madrid cu un pas în optimi. „Galacticii” au 10 puncte, cu 4 mai mult decât Leipzig şi cu 5 peste Şahtior.

Pentru madrileni urmează chiar El Clasico. Duminică, de la ora 17:15, va primi vizita marii rivale pe Santiago Bernabeu. Meciul Real Madrid – Barcelona va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

8:26 Radu Drăguşin, lăudat de Mihai Stoica după primul meci al României din preliminariile EURO 2024: „Are fizicul lui Van Dijk!” 8:15 Gică Popescu, după Andorra – România 0-2: ”Mă așteptam la un rezultat mai mare. Am jucat totuși contra Andorrei” 7:56 Bănel Nicoliță, detalii despre un moment greu din cariera lui Mirel Rădoi: ”Nu mai era Mirel pe care îl știam eu” 26
mart.
23:55
Mark Allen – Ding Junhui, primul meci de la Tour Championship, e LIVE în AntenaPLAY, de la ora 14:00. Programul complet
26
mart.
23:53
Mihai Stoichiţă recunoaşte că există presiune la naţionala României: „Edi nu este apăsat, dar este conştient că trebuie să se califice!” Anunţ despre viitorul lui Ianis Hagi
26
mart.
23:40
Preliminarii EURO 2024 | Portugalia s-a distrat cu Luxemburg! Anglia a învins fără probleme Ucraina! Danemarca a pierdut uluitor cu Kazahstan
26
mart.
23:28
Vlad Chiricheș s-a accidentat în amicalul lui Cremonese! Fundașul român a părăsit terenul după numai 22 de minute
26
mart.
23:24
FotoRadu Petrescu i-a dat cartonaşul galben lui Cristiano Ronaldo pentru simulare! Starul portughez a început să râdă, după ce a cerut explicaţii
26
mart.
23:00
Basarab Panduru, reproș pentru Denis Alibec: „În loc să dea cu stângul la poartă, încearcă să dea cu călcâiul. Bătaie de joc!”
26
mart.
22:53
SCM Rm. Vâlcea a ratat calificarea în semifinalele European League. Înfrângere clară cu Nykobing
Manchester City, gata să îi facă o ofertă fabuloasă lui Erling Haaland
Premier League • 26 mart., 11:15
Manchester City, gata să îi facă o ofertă fabuloasă lui Erling Haaland. Salariul care i se oferă norvegianului pentru a o refuza pe Real Madrid
Carlo Ancelotti ar putea deveni selecţionerul Braziliei
Fotbal extern • 22 mart., 8:24
Carlo Ancelotti, pe cale să devină selecţionerul Braziliei! Anunţul lui Ederson: „Este o şansă foarte mare!”
Ce a declarat Carlo Ancelotti, după Barcelona - Real Madrid 2-1
La Liga • 20 mart., 8:15
Ce a declarat Carlo Ancelotti, după Barcelona – Real Madrid 2-1: „Am fi meritat să câștigăm!”