Închide meniul

Carlo Ancelotti a dezvăluit ce nu îi va cere niciodată lui Mbappe: “Prefer să facă asta! Aşa a fost de mulţi ani la Real Madrid!”

Publicat: 21 octombrie 2024, 17:02

Comentarii
Carlo Ancelotti a dezvăluit ce nu îi va cere niciodată lui Mbappe: Prefer să facă asta! Aşa a fost de mulţi ani la Real Madrid!

Profimedia

Carlo Ancelotti a dezvăluit ce nu îi va cere niciodată lui Kylian Mbappe. Antrenorul italian a vorbit despre supersatrul francez înainte de Real Madrid – Dortmund, meci din a treia etapă din Liga Campionilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Real Madrid – Borussia Dortmund este reeditarea finalei Ligii Campionilor din sezonul trecut. În conferinţa de presă premergătoare meciului, Carlo Ancelotti a dezvăluit că misiunea lui Mbappe este să dea goluri şi nu să se apere. Mbappe a marcat deja 7 goluri în toate competiţiile pentru Real Madrid în acest sezon.

Carlo Ancelotti a dezvăluit ce nu îi va cere niciodată lui Kylian Mbappe

Prefer să marcheze goluri mai mult decât să se apere. Numărul nouă de la Real Madrid a fost așa de mulți ani, ca și cu Karim, pentru a fi pregătit pentru o tranziție rapidă”, a spus Carlo Ancelotti înainte de Real Madrid – Borussia Dortmund.

Istvan Kovacs arbitrează Real Madrid – Borussia Dortmund

Meci de gală pentru Istvan Kovacs: arbitrează Real Madrid – Borussia Dortmund! România va fi din nou prezentă în Liga Campionilor prin intermediul lui Istvan Kovacs și a lui Horațiu Feșnic. Cei doi au fost delegați să arbitreze două partide tari. Ambele meciuri se joacă marți, 22 octombrie 2024, scrie news.ro.

Istvan Kovacs va merge pe Santiago Bernabeu pentru partida Real Madrid – Borussia Dortmund, marţi, 22 octombrie, de la ora 22:00. Va fi meciul său cu numărul 23 în Liga Campionilor.

Reclamă
Reclamă

„Centralul” român va fi ajutat de conaţionalii Mihai Marica şi Florin Neacşu, asistenţi, şi de al patrulea oficial Marcel Bîrsan. În camera VAR se vor afla Pol van Boekel şi Erwin Blank, ambii din Ţările de Jos.

Horaţiu Feşnic se află în faţa primului său meci în fazele principale ale Ligii Campionilor, el conducând până acum partide doar în preliminariile cele mai importante competiţii europene. El va arbitra duelul dintre Girona şi Slovan Bratislava, marţi, 22 octombrie, ora 22:00.

Îi va avea alături pe asistenţii Valentin Avram şi Alexandru Cerei şi pe al patrulea oficial Szabolcs Kovacs. În camera VAR se vor afla Cătălin Popa şi Tomasz Kwiatkowski (Polonia).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:10
Dinamo a cedat un jucător în Liga a 2-a. Internaţionalul român la care a renunţat Zeljko Kopic
13:40
Ce face azi starul trecut pe la Inter și Roma pe care Mirel Rădoi l-a adus la FCSB
13:29
Mihai Stoica, explicaţii după campania de transferuri a FCSB-ului: “Pentru cei care nu înţeleg…”
12:36
Edi Iordănescu, cu gândul la echipa naţională! Mesajul postat înainte de Cipru – România
12:29
Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB
12:12
FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 3 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 4 Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup 5 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 6 Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
Citește și