“Cred că va fi suficient pentru calificare!” Elias Charalambous, avertisment pentru FCSB, după victoria categorică cu Virtus

Viviana Moraru Publicat: 10 iulie 2024, 8:23

Comentarii
Cred că va fi suficient pentru calificare! Elias Charalambous, avertisment pentru FCSB, după victoria categorică cu Virtus

Elias Charalambous, la conferinţa de presă / AS.ro

Elias Charalambous a transmis un avertisment pentru FCSB, după succesul cu 7-1 cu Virtus. Antrenorul cipriot a vrut să-şi menţinî jucătorii cu picioarele pe pământ şi nu i-a îndemnat să se gândească deja la duelul cu Maccabi Tel Aviv, din turul secund preliminar din Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a învins-o pe Virtus fără emoţii, cu un categoric 7-1. În turul secund preliminar, campioana va avea un duel “de foc”, cu Maccabi Tel Aviv.

Elias Charalambous, avertisment pentru FCSB, după succesul cu 7-1 cu Virtus

Elias Charalambous a tras concluziile, după meciul cu Virtus, şi şi-a lăudat jucătorii pentru seriozitatea cu care au tratat partida din San Marino. Antrenorul cipriot al roş-albaştrilor nu se gândeşte însă deja la turul secund, deoarece FCSB mai are de disputat şi partida retur cu Virtus, care se va desfăşura în Ghencea, săptămâna viitoare.

De asemenea, Charalambous a transmis că jucătorii săi se vor relaxa pentru câteva zile, iar ulterior vor începe pregătirile pentru meciul din prima etapă a sezonului de Liga 1, cu U Cluj.

Nu aveam foarte multe informații despre Virtus înainte de partidă, însă jucătorii au fost foarte concentrați și serioși. Asta demonstrează că vor da totul pe teren, indiferent de adversarul pe care îl întâlnim. Scorul este foarte bun, cred că va fi suficient pentru calificare, însă mai avem o partidă.

Reclamă
Reclamă

Ne putem relaxa pentru câteva zile, apoi ne vom concentra pe partida cu U Cluj, nu avem multe zile de odihnă. Astăzi am jucat în San Marino și ne-am simțit ca și cum am fi jucat acasă! Le mulțumim din suflet suporterilor, sprijinul lor este extraordinar. După partida de campionat, putem vorbi și de Maccabi”, a declarat Elias Charalambous, conform gsp.ro.

Gigi Becali s-a răzgândit şi face o schimbare în primul 11 la FCSB, după victoria la scor cu Virtus

Gigi Becali s-a răzgândit şi va face o schimbare în primul 11 la FCSB, după victoria la scor cu Virtus, din primul tur preliminar din Champions League. Patronul roş-albaştrilor a luat decizia ca Mihai Lixandru să revină în echipa de start a roş-albaştrilor.

După victoria din Supercupă cu Corvinul, Gigi Becali a declarat că Baba Alhassan îi va lua locul în primul 11 lui Mihai Lixandru. În meciul cu Virtus, ambii jucători au fost trimişi în teren la pauză, iar cel care l-a impresionat pe patronul echipei a fost mijlocaşul român.

Reclamă

La finalul partidei, Gigi Becali a transmis că s-a convins şi Mihai Lixandru va rămâne titular la FCSB, după ce a fost impresionat de evoluţia sa din meciul cu Virtus.

„Olaru e Olaru. Aveam doar o întrebare cu Lixandru, dar m-a convins în seara asta că trebuie să joace. Nu mi-a plăcut de el în meciul din Supercupă. S-a văzut în a doua repriză azi când l-am băgat că era lucid.

Mă gândeam să-l schimb cu Baba, dar Lixandru va rămâne”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:34

VideoJurnal Antena Sport | Toți pentru România

20:30

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – FC Argeș 0-0. Start de play-off în Bănie

20:17

EXCLUSIVJucătorii pe care mizează Florin Răducioiu în barajul României cu Turcia: “Sunt foarte optimist”

20:05

Obiectivul pe care Dorinel Munteanu şi l-a stabilit: “Pentru foarte multă lume e caraghios”! Ce a zis de FCSB

19:23

UTA – Hermannstadt 3-2. Succes spectaculos pentru echipa lui Adrian Mihalcea

19:15

EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit”

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 3 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 4 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun”
Citește și