Închide meniul

Gafe uriaşe în apărarea FCSB-ului, la golul marcat de Maccabi Tel Aviv! Creţu şi Ngezana s-au întrecut în erori colosale

Viviana Moraru Publicat: 23 iulie 2024, 22:17

Comentarii
Gafe uriaşe în apărarea FCSB-ului, la golul marcat de Maccabi Tel Aviv! Creţu şi Ngezana s-au întrecut în erori colosale

Valentin Creţu şi Siyabonga Ngezana/ Colaj Profimedia

Gafe uriaşe în apărarea FCSB-ului, la golul marcat de Maccabi Tel Aviv. Campioana din Israel a reuşit să deschidă scorul în duelul cu roş-albaştri, în urma unor erori colosale comise de Valentin Creţu şi de Siyabonga Ngezana.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB se dulează cu Maccabi Tel Aviv, în turul secund preliminar din Champions League. Returul decisiv se va disputa miercurea viitoare, de la ora 21:00, şi va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Gafe uriaşe în apărarea FCSB-ului, la golul marcat de Maccabi Tel Aviv

Maccabi Tel Aviv a deschis scorul prin Dan Biton, cel care a marcat în minutul 75, la doar câteva minute după ce a fost trimis în teren, în locul lui Zahavi.

Siyabonga Ngezana a greşit la mijlocul terenului, la faza golului marcat de israelieni. Fundaşul sud-african a ratat o intervenţie, iar jucătorul israelienilor a pasat către Addo în careu.

Mijlocaşul a trecut fără emoţii de Valentin Creţu şi a şutat către poarta FCSB-ului, şutul fiind respins de Ştefan Târnovanu. Balonul a ajuns însă la Dan Biton, care a marcat cu o reluare din faţa porţii goale.

Reclamă
Reclamă

FCSB a reuşit, la doar patru minute distanţă, să restabilească egalitatea. Joyskim Dawa a marcat cu o lovitură de cap imparabilă, din lovitura liberă executată de Darius Olaru.

Echipele de start:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Lixandru, Șut – Ștefănescu, Olaru, Băluță – Popa

Reclamă

Rezerve: Vlad, Panţîru, Haruţ, Miculescu, Kiki, Edjouma, Antwi, Chiricheş, Baeten, Musi, Baba Alhassan, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous

Maccabi Tel Aviv: Mashpati – Cohen, Shlomo, Nachmias, Asante, Davidzada – Peretz, Van Overeem, Kanichowsky – Addo, Zahavi

Rezerve: Melika, Biton, Malede, Hozez, Niddam, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Lin, Cordoba, Bitton

Antrenor: Zarko Lazetic

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv! Roş-albaştrii, în pericol să piardă un jucător important

Adrian Şut a ieşit accidentat de pe teren, în FCSB – Maccabi Tel Aviv! Mijlocaşul FCSB-ului a rămas întins pe gazon în minutul 63 şi a fost înlocuit imediat.

Malcom Edjouma i-a luat locul lui Adrian Şut. Şut este considerat o piesă de bază la mijlocul terenului de către Gigi Becali. Patronul roş-albaştrilor insista că Şut şi Lixandru trebuie să fie perechea de închizători la FCSB.

Până la schimbarea necesară a lui Adrian Şut, FCSB efectuase deja două înlocuiri. Mihai Lixandru şi Daniel Popa au fost schimbaţi în minutul 46 al meciului şi înlocuiţi cu Baba Alhassan, respectiv David Miculescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58 16 feb.
Girona – Barcelona 2-1. Etapă de coșmar pentru campioana Spaniei. Gazdele au încheiat meciul în 10 oameni
23:38 16 feb.
Mihai Stoica și Victor Angelescu, dialog încins pe subiectul “Radu Petrescu”: “Toată lumea zice că e stelist”
23:18 16 feb.
Daniel Niculae a răbufnit după ce VAR le-a anulat un penalty: “Rezultatele trebuie să se decidă pe teren”
23:06 16 feb.
Suporterii lui Dinamo nu l-au uitat pe Claudiu Niculescu. Ce s-a întâmplat după meciul cu Unirea Slobozia
22:56 16 feb.
Mingea a intrat în poartă la şutul lui Carnat. O nouă eroare de arbitraj
22:49 16 feb.
Alexandru Roșca, verdict categoric după faza controversată din Dinamo – Unirea Slobozia: “100% vă spun”
1 Prima victimă după Universitatea Craiova. Gigi Becali îl scoate din echipă! 2 EXCLUSIVDinamo, acord de principiu cu George Pușcaș. Ultimele detalii despre transferul pregătit de alb-roșii 3 Rezultat uriaş pentru România la bob, la Jocurile Olimpice. Clasare excelentă la jumătatea concursului 4 S-a ales praful de afacerea de 6 milioane de euro a lui Gigi Neţoiu: “Vreţi să ne terminaţi cu totul?” 5 Cuvintele pentru care Dani Coman riscă o suspendare record în fotbalul românesc. FRF i-a făcut dosar 6 E oficial! Atacantul cu 11 goluri la naţionala României s-a transferat la Dinamo: “Ne-am înţeles”
Citește și