Închide meniul

Gigi Becali l-a descris într-un singur cuvânt pe Dennis Politic după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Fiecare cu părerea lui”

Publicat: 10 iulie 2025, 8:20

Comentarii
Gigi Becali l-a descris într-un singur cuvânt pe Dennis Politic după FCSB – Inter dEscaldes 3-1: Fiecare cu părerea lui

Gigi Becali şi Dennis Politic / Colaj Profimedia

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, nu a fost impresionat de echipa sa în meciul cu Inter d’Escaldes, câştigat de campioana României cu 3-1, în prima manşă a turului 1 preliminar UEFA Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ciuda victoriei cu 3-1, Becali a criticat atitudinea mai multor jucători. Returul cu Inter Club d’Escaldes se joacă marţi, de la ora 21:30, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Gigi Becali, despre Dennis Politic, după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1: “Slab”

Dennis Politic a avut parte de un debut de vis în Supercupa României, cu CFR Cluj. Introdus la pauză, el a marcat în minutul 48 cu o execuţie spectaculoasă. Cu toate acestea, el nu a impresionat şi în meciul contra formaţiei din Andorra. Titularizat, el a fost scos la pauză, în locul său intrâdn Ştefănescu, cel care a marcat golul de 3-0.

Întrebat cum i s-a părut Dennis Politic în meciul cu Inter Club d’Escaldes, Gigi Becali a spus: “Slab”, potrivit digisport.ro. El a continuat însă şi a spus că se vede valoarea fostului atacant de la Dinamo, chiar dacă nu a avut realizări în meciul de miercuri:

“Se vede valoarea lui Politic, dar nu a avut realizări azi. Pentru mine, ca să ajungi cel mai bun de pe teren trebuie să dai gol și pasă de gol. Fiecare cu părerea lui. Echipa asta trebuie să aibă alt nivel”, a mai spus Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Rezumatul meciului FCSB – Inter d’Escaldes:

Gigi Becali l-a lăudat doar pe Juri Cisotti după FCSB – Inter Club d’Escaldes 3-1: “El merită tot respectul”

Gigi Becali a lăudat un singur jucător de la FCSB după victoria campioanei cu Inter Club d’Escaldes, cu 3-1, din primul meci al roş-albaştrilor din preliminariile Ligii Campionilor. FCSB – Inter Club d’Escaldes a fost în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Returul din Andorra, Inter Club d’Escaldes – FCSB, va fi şi el în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY marţi, de la ora 21:30.

“Cisotti ne-a câştigat meciul acesta. A scos 11 metri, a dat două pase de gol. Noi stăm în Cisotti să câştige meciurile. Ce facem? Nu e în regulă. N-a contribuit Tănase. Ştiu eu… dacă a dat o pasă, un călcâi.

Reclamă

El merită tot respectul (n.r: Juri Cisotti), în rest pe nimeni nu mai laud”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:39
Aryna Sabalenka, gest superb în timpul semifinalei de la Wimbledon. Ce a făcut liderul WTA
17:32
“Am vorbit cu Gigi Becali”. Andrei Nicolescu, anunţ despre mutarea derby-ului Dinamo – FCSB în Ghencea
17:26
Un jucător de la FCSB ajunge la o echipă din Liga 1: “Vom finaliza totul astăzi sau mâine”
17:20
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 10 iulie
16:49
Ce pedeapsă a putut primi jucătorul care a pariat de peste 6000 de ori
16:28
Un titular de la FCSB, la mare căutare. Gigi Becali poate obţine cinci milioane de euro în schimbul lui
1 Singurul jucător al FCSB-ului lăudat de Gigi Becali după meciul cu Inter d’Escaldes: “Ne-a câştigat meciul” 2 VIDEOFCSB – Inter Club d’Escaldes 3-1. Miculescu, Olaru şi Ştefănescu au marcat pentru roş-albaştri! 3 Câţi bani încasează FCSB dacă trece de Inter d’Escaldes în preliminariile UCL? Suma: cota lui Vali Creţu 4 Mircea Lucescu, încântat de cel mai nou transfer de la Universitatea Craiova: “După European am sunat mai mulţi” 5 Satul cu 575 de locuitori și echipă în cupele europene: au mai multe oi decât oameni! 6 Dinamo, a zecea achiziţie a verii! Jucătorul cu 75 de prezenţe în Ligue 1 vine la echipa lui Zeljko Kopic
Citește și