Închide meniul

Gigi Becali schimbă trei jucători din echipa de start a FCSB-ului, după debutul în Champions League: “Îmi fac probleme”

Publicat: 9 iulie 2025, 23:34

Comentarii
Gigi Becali schimbă trei jucători din echipa de start a FCSB-ului, după debutul în Champions League: Îmi fac probleme

Gigi Becali, în timpul unui interviu. FOTO: AntenaSport.

Gigi Becali a luat decizia de a schimba trei jucători din echipa de start a FCSB-ului, după debutul în Champions League. Campioana s-a impus cu 3-1 în duelul cu Inter d’Escaldes, returul urmând să se dispute marţi, de la ora 21:30, pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali nu a fost mulţumit de evoluţia echipei sale şi a criticat mai mulţi jucători. Până la returul cu Inter d’Escaldes, roş-albaştrii vor disputa primul meci din noul sezon de Liga 1, cu Hermannstadt.

Gigi Becali schimbă trei jucători din echipa de start a FCSB-ului, după debutul în Champions League

La meciul cu sibienii, care se va disputa sâmbătă, de la 21:30, Gigi Becali a anunţat că vor exista trei schimbări în primul 11 al campioanei, faţă de duelul cu Inter d’Escaldes. Mihai Popescu şi Daniel Graovac vor evolua în centrul defensivei, Siyabonga Ngezana şi Baba Alhassan urmând să fie rezerve.

Totodată, Valentin Creţu va fi şi el trecut pe banca de rezerve. Ionuţ Cercel va fi titularizat pe postul de fundaş dreapta, el urmând să îndeplinească şi regula U21 la FCSB.

Becali a declarat că David Miculescu nu va mai fi folosit pe postul de vârf împins, urmând ca cel mai probabil, Florin Tănase să fie titularizat pe această poziţie, în lipsa accidentaţilor Denis Alibec şi Daniel Bîrligea.

Reclamă
Reclamă

“Îmi fac probleme de mentalitate, e problema de atitudine, e problema viitorului. Ei n-au cum să te bată (n.r. Inter d’Escaldes).

(În prima etapă de campionat cum va arăta echipa?) Cei doi fundaşi centrali schimbaţi, în dreapta va juca Cercel, în stânga Radunovic. La mijloc Şut, Olaru…am vrut să-i arătăm că nu se face aşa, dar Olaru, ne străduim să fie tot Olaru ăla. Olaru şi Tănase, Cisotti, Miculescu, Politic. Aceeaşi echipă.

Miculescu n-o să mai joace el vârf. Vedem cum facem, dar n-o să mai joace. Primul gol pe care l-a dat, în loc să dea din prima, a oprit mingea”, a declarat Gigi Becali, conform digisport.ro, după FCSB – Inter d’Escaldes 3-1.

Reclamă

Rezumatul partidei FCSB – Inter d’Escaldes 3-1

Gigi Becali i-a făcut praf pe mai mulţi jucători de bază ai FCSB-ului

Gigi Becali s-a arătat foarte nemulţumit de prestaţia campioanei României după meciul cu Inter Club d’Escaldes, câştigat de FCSB cu 3-1. FCSB – Inter Club d’Escaldes s-a văzut în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

“Nu stăm să dormim pe teren. Au dat golul ăla… a alunecat. Nu e vorba de el (n.r: de Ngezana), e vorba de toată echipa. Nici Şut, care a jucat prima repriză extraordinar, în a doua a zis de ce să mai obosească. Pe Şut nu l-am înţeles, pe Tănase nu l-am mai înţeles.

(n.r: despre Olaru) N-a avut prezenţă în joc, nicio realizare. Una e prietenia, alta e respectul pentru un jucător. Aici e vorba de calificare. Nu stăm acum să respectăm… îi respectăm afară, dar, când eşti pe teren, respectul e doar în funcţie de jocul lui. Hai, la revedere!”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Se va impune Ianis Hagi în fotbalul din Turcia, dacă se va transfera la Karagumruk?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:14
Rapid riscă depunctarea și blocarea transferurilor din cauza unui dosar vechi de 13 ani. Povestea completă
12:02
Florin Gardoş anunţă o schimbare radicală la FCSB: “Dacă nu se califică joi, Gigi Becali va face asta”
11:30
FotoReacția Simonei Halep, după ce Petra Kvitova s-a retras din tenis: “Acum, bucură-te de viață”
11:17
Cristi Chivu a intrat în istoria lui Inter după debutul fulminant din Serie A. Recordul doborât de român
10:55
Debutul lui Mamadou Thiam la FCSB, analizat de Mihai Stoica. “MM” a dezvăluit de ce l-a dorit Becali pe senegalez
10:20
Noua tunsoare i-a purtat noroc: Carlos Alcaraz l-a învins Reilly Opelka şi e în turul doi la US Open 2025
1 Gigi Becali, făcut praf de cine se aştepta mai puţin: “Se fac de râs. Gigi şi-a distrus jucăria” 2 “E dezinformat!” Cristi Balaj, mesaj dur pentru Louis Munteanu, după scandalul de la CFR Cluj: “Adevărul e unul singur” 3 Adrian Mititelu, mesaj tranşant despre transferurile lui Vladislav Blănuţă şi Juan Bauza la Rapid! 4 Mihai Stoica, dat pe spate de un jucător de la Universitatea Craiova: “Unul dintre cei mai buni jucători români” 5 Decizia luată de Louis Munteanu, după scandalul cu șefii de la CFR Cluj! Ce se întâmplă cu atacantul 6 Prima reacţie a lui Cristi Chivu după debutul de vis pe banca lui Inter în Serie A! Ce a spus de un nou transfer
Citește și