Villarreal – Liverpool 2-3. Echipa lui Jurgen Klopp s-a calificat în finala UEFA Champions League! Cormoranii au întors meciul în 12 minute

Antena Sport Publicat: 3 mai 2022, 23:45

Liverpool și Villarreal se duelează în semifinalele UEFA Champions League

• Villarreal – Liverpool 2-3
  • Bosnia – România (7 iunie, 21:45, Antena 1) şi România – Finlanda (11 iunie, 21:45, Antena 1)

Villarreal – Liverpool 2-3. Condusă cu 0-2 la pauză, echipa lui Jurgen Klopp a întors meciul după pauză, în doar 12 minute, și s-a calificat în finala UEFA Champions League. Rezerva Luis Diaz a făcut un meci fabulos.

Min 90. Final de meci! Liverpool s-a calificat în finala UEFA Champions League.

Min 87: Cartonaș roșu la Villarreal! Etienne Capoue a fost eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben.

Min 74: GOOOL Liverpool! Sadio Mane a scăpat singur spre poarta lui Rulli, l-a depășit și pe portarul argentinian, și a marcat cu poarta goală. Senegalezul a devenit jucătorul african cu cele mai multe goluri înscrise în fazele eliminatorii din UEFA Champions League.

Min 67: GOOOL Liverpool! După ce a lovit bara mai devreme, Luis Diaz a marcat cu capul din centrarea cu piciorul stâng a lui Trent Alexander-Arnold.

Min 65: Ocazie pentru Liverpool! Luis Diaz a avut o pătrundere superbă din flancul stâng, dar șutul său cu flancul stâng s-a dus în bară.

Min 62: GOOOL Liverpool! Fabinho a marcat cu un șut la colțul scurt, din interiorul careului, care s-a dus printre picioarele lui Geronimo Rulli.

Min 40: GOOOOL Villarreal! Francis Coquelin a marcat cu capul după o centrare a lui Capoue. Echipa lui Unai Emery a egalat situația la general VIDEO AICI

Min 14: După golul lui Dia, Villarreal a ajuns la șase goluri marcate la fiecare dintre ultimele șase șuturi expediate pe spațiul porții în UEFA Champions League.

Min 3: GOOOL Villarreal! Buolaye Dia a marcat după o fază excelentă creată de echipa lui Unai Emery. Atacantul lui Villarreal a ajuns în fața lui van Dijk la minge și a marcat în poarta lui Alisson. VIDEO AICI

Min 1: A început meciul dintre Villarreal și Liverpool. Fanii gazdă au creat o atmosferă de poveste pe Estadio de la Ceramica.

Credit line: Profimedia

Villarreal – Liverpool | Echipele de start

Villarreal: Gero Rulli; Raúl Albiol, Pau Torres, Juan Foyth, Pervis Estupiñán, Dani Parejo, Étienne Capoue, Francis Coquelin, Giovani Lo Celso, Gerrard Moreno, Dia
Antrenor: Unai Emery

Liverpool: Alisson; Alexander Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Keita, Fabinho, Thiago; Salah, Mane and Diogo Jota
Antrenor: Jurgen Klopp

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Sven-Goran Eriksson, pregătit înainte de Liverpool Legends - Ajax Legends (sâmbătă, 17:00, AntenaPLAY)
AntenaPLAY • 22 mart., 20:02
Sven-Goran Eriksson, pregătit înainte de Liverpool Legends – Ajax Legends (sâmbătă, 17:00, AntenaPLAY): „E ca un vis pentru mine”
Bogdan Lobonţ va juca în meciul legendelor dintre Liverpool şi Ajax! Toate numele uriaşe prezente la evenimentul de pe Anfield
Fotbal extern • 22 mart., 16:46
Atletico - Barcelona
Fotbal extern • 17 mart., 23:58
Atletico Madrid – Barcelona 0-3! Manchester United s-a calificat în semifinalele FA Cup după 4-3 cu Liverpool
Mohamed Salah, o nouă bornă istorică la Liverpool
Europa League • 14 mart., 22:53
Mohamed Salah, o nouă bornă istorică la Liverpool! „Cormoranii” au făcut show şi au marcat patru goluri în şapte minute
Delegarea lui Istvan Kovacs în Europa League a încins spiritele: "A fost catastrofal"
Europa League • 12 mart., 17:06
„Amintiri neplăcute”. Delegarea lui Istvan Kovacs în Europa League a încins spiritele: „A fost catastrofal”