Închide meniul

Răzvan Lucescu, mesaj de luptă după calificarea lui PAOK în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor: “Să dăm tot ce avem mai bun”

Alex Ioniță Publicat: 1 august 2024, 16:46

Comentarii
Răzvan Lucescu, mesaj de luptă după calificarea lui PAOK în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor: Să dăm tot ce avem mai bun

Răzvan Lucescu / Profimedia

Răzvan Lucescu a transmis un mesaj de luptă după calificarea lui PAOK în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Tehnicianul echipei din Grecia nu s-a ferit de cuvinte, la conferința de presă de la finalul partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa antrenorului român s-a calificat în turul 3 preliminar după ce a învins-o, în dublă manșă, pe Borac Banja Luka, cu scorul general de 4-2. În faza următoare, PAOK se va duela cu Malmo și speră să ajungă în fazele eliminatorii. Echipa lui Răzvan Lucescu este campioana en-titre din Grecia, campionat care se vede exclusiv în AntenaPLAY.

Răzvan Lucescu, mesaj de luptă după calificarea lui PAOK în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

După ce echipa sa a trecut mai departe în competiție, Răzvan Lucescu a transmis că jucătorii săi trebuie să se refacă până la duelul cu Malmo.

Totodată, antrenorul lui PAOK a dat de înțeles faptul că „dubla” din turul 3 preliminar nu va fi una ușoară și că elevii săi trebuie să dea totul, pentru a obține calificarea în play-off.

„Singurul lucru care contează este calificarea. Toate detaliile fac diferența în această perioadă. Această serie de jocuri ne-a arătat că avem o mentalitate diferită de la o săptămână la alta. Cel mai important e că ne-am asigurat prezența în grupele unei competiții europene. Am arătat că avem încredere în noi.

Reclamă
Reclamă

Mai avem timp să ne pregătim pentru meciul de săptămână viitoare. Trebuie să refacem echipa. Unii nu au participat de la începutul perioadei de pregătire, dar important e că cei care au jucat sunt într-o dispoziție grozavă.

Nu am spus niciodată că există un meci greu sau ușor. Vom avea în față echipa campioană din acea țară, trebuie să dăm tot ce avem mai bun”, a spus Răzvan Lucescu, potrivit sport24.gr.

Programul celui de-al treilea tur preliminar

  • Qarabag FK (Azerbaidjan) – PFC Ludogoreţ 1945 Razgrad (Bulgaria)
  • Slovan Bratislava (Slovacia) – APOEL Nicosia (Cipru)
  • AC Sparta Praga (Cehia) – Fotbal Club FCSB (România)
  • Malmo FF (Suedia) – PAOK Salonic (Grecia)
  • FC Midtjylland (Danemarca) – Ferencvarosi TC (Ungaria)
  • Jagiellonia Bialystok (Polonia) – FK Bodo/Glimt (Norvegia)
  • SK Slavia Praga (Cehia) – Royal Union Saint-Gilloise (Belgia)
  • LOSC Lille (Franţa) – Fenerbahce SK (Turcia)
  • FC Dinamo Kiev (Ucraina) – Glasgow Rangers FC (Scoţia)
  • FC RB Salzburg (Austria) – FC Twente Enschede (Olanda)
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:55
Florin Prunea n-are niciun dubiu privind “dubla” dintre Aberdeen și FCSB: “Nu mă hazardez deloc”
14:51
Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă”
14:39
Lewis Hamilton “nu e precum Carlos Sainz”. Fred Vasseur, șeful Ferrari: “El e mereu foarte exagerat”
14:00
EXCLUSIVCristi Balaj, anunţ despre viitorul lui Louis Munteanu: “E monitorizat de mai multe cluburi”
13:56
Rapid renunță la jucătorul care are patru goluri în derby-urile cu FCSB. Fotbalistul rămâne în Liga 1
13:33
Gigi Becali a confirmat plecarea lui Jordan Gele de la FCSB: “I-am mai dat şi bani să plece”
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 5 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB 6 „Dezastruos!” Echipa pe care Dan Petrescu o vedea „100% campioană în România” s-a prăbușit complet
Citește și