Închide meniul

Sorin Paraschiv pariază pe FCSB! Anunţul făcut înaintea meciului cu Inter d’Escaldes: “Încă nu au ritm”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 15 iulie 2025, 21:14

Comentarii
Sorin Paraschiv pariază pe FCSB! Anunţul făcut înaintea meciului cu Inter dEscaldes: Încă nu au ritm

Jucătorii FCSB-ului, bucurie în timpul unui meci - Hepta

Fostul stelist, Sorin Paraschiv e alături de FCSB înaintea returului cu campioana din Andora, Inter d’Escaldes. Acesta nici nu se gândeşte că echipa campioană se poate încurca în disputa din această seară. Inter Club d’Escaldes-FCSB e în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY de la ora 21.30.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sorin Paraschiv nu e mulţumit de prestaţia echipei lui Elias Charalambous din prima manşă, de pe Ghencea. Chiar şi aşa, crede că victoria cu 3-1 e de ajuns pentru calificarea în turul 2 preliminar al Champions League.

Sorin Paraschiv merge pe mâna celor de la FCSB

Mai mult, Paraschiv e convins că cu actualul lot cei de la FCSB pot atinge grupa de Champions League. “FCSB trebuia să joace mult mai bine în prima manşă şi să câştige mai clar, dar nu vor fi emoţii. Să-şi facă jocul ei din sezonul trecut, unul solid. Să trateze meciul foarte serios pentru că nu au încă ritmul cu care au terminat sezonul trecut în forţă. Sunt sigur că îl vor prinde. Au un lot valoros şi pot face faţă pe mai multe fronturi.

Nu e un semnal de alarmă şi sezonul trecut au început prost. Nu le dădeam şanse nici la play-off, erau în partea a doua a clasamentului. Vin după un cantonament foarte obositor, au nevoie de timp să-şi intre în ritm. Sunt foarte mulţi jucători valoroşi care nu vor avea probleme să joace la nivelul lor maxim”, a spus Paraschiv, în direct la Antena 1.

Paraschiv spune că meciul din această seară, contra campioanei din Andorra reprezintă în bun antrenament pentru meciul din turul 2 preliminar. “Au cel mai bun 11, cel mai în formă. Este un 11 bun, dacă vor fi la turaj maxim, se pot antrena pentru turul următor. Dacă se vor califica în turul doi, va fi alt ritm, o echipă mai bine cotată. FCSB va trebui să abordeze mult mai bine decât au făcut-o în Ghencea”, a mai spus Paraschiv, convins că FCSB poate ajunge în Grupa de Champions League.

Reclamă
Reclamă

“Marile performanţe se pregătescu dinainte. Au demonstrat-o anul trecut. Au fost la un pas de Champions League şi anul trecut. Au ajuns în Europa League în primăvara europeană. Îi putem vedea atingând grupa de Champions League”, a încheiat fostul mijlocaş.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și