Thierry Henry a dat cu capul de masă când a auzit cum a luat VAR decizia controversată din Inter – Barcelona 1-0. „Fiul meu şi-ar fi dat seama că este penalty”

Dan Roșu Publicat: 5 octombrie 2022, 9:56

Comentarii
Thierry Henry a dat cu capul de masă când a auzit cum a luat VAR decizia controversată din Inter – Barcelona 1-0. „Fiul meu şi-ar fi dat seama că este penalty

Thierry Henry a dat cu capul de masă când a auzit cum a luat VAR decizia controversată din Inter - Barcelona 1-0 / Captură CBS

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Thierry Henry a dat cu capul de masă când a auzit cum a luat VAR decizia controversată din Inter – Barcelona 1-0. Fostul mare atacant al catalanilor a fost informat că VAR-ul a văzut un henţ al lui Ansu Fati, la faza din prelungiri la care spaniolii nu au primit un penalty clar, după un henţ comis de Dumfries.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aflat în studioul CBS, alături de Kolo Toure şi Jamie Carragher, Henry i-a desfiinţat pe cei din camera VAR, care nu au decis că Slavko Vincic nu e nevoit să vadă reluările.

Thierry Henry a dat cu capul de masă după decizia VAR din Inter – Barcelona 1-0

„Eu nu spun nimic niciodată, las mereu totul să treacă. Îi învaţă cineva să spună că au greşit? E o greşeală, se întâmplă, la revedere. A fost greşit. Cel din camera VAR nu i-a transmis ce s-a întâmplat. Câtă experienţă îţi trebuie? Fiul meu şi-ar fi dat seama că este penalty.

Mi-a scris fiul meu că este henţ. Aveţi 20 de camere şi nu îl puteţi vedea. Vă rog! Sper să nu îl avem pe acest arbitru din camera VAR la Mondial, pentru că vom avea probleme. Nu îi voi spune numele, chiar dacă îl am în faţa mea”, a spus Henry.

Reclamă
Reclamă

„Este o decizie şocantă că nu s-a dictat penalty la această fază. „, a spus şi Carragher.

Verdictul specialistului după Inter – Barcelona 1-0

Au existat cel puţin două reluări din care reiese că Dumfries este cel care a atins mingea cu mâna. Totuşi, cei din camera VAR nu au considerat că sunt nici măcar circumstanţe de penalty.

Reclamă

„Jucătorul lui Inter își întinde brațul într-o poziție nefirească. Clar! Barcelona ar trebui să ceară explicații. Este un penalty foarte clar, pe care Vincic ar fi trebuit să-l acorde. A fost o noapte foarte proastă pentru arbitrul sloven”, a spus Pavel Fernandez, pentru Radio Marca.

„Sunt supărat. Este o mare nedreptate! Ar trebui să iasă arbitrii și să-și explice deciziile, pentru că noi nu înțelegem nimic. I-am cerut arbitrului să-mi explice deciziile după meci și a refuzat. Simţim că am trăit o mare nedreptate”, a declarat Xavi, la finalul meciului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:50

Programul Marelui Premiu al Ungariei. Cursa e duminică, în direct pe Antena 1 și live în AntenaPLAY (ORA 16:00)

13:33

Nuno Campos, frustrat înainte de Dinamo – Universitatea Craiova. Ce spune de George Pușcaș

13:12

N-a scăpat nici favoritul Tănase de furia lui Gigi Becali, după FCSB – Auda 2-3: „Parcă nu mai poate să alerge”

12:44

Pep Guardiola a luat decizia în privinţa preluării naţionalei Italiei şi i-a scris direct lui Paolo Maldini

12:36

OFICIAL | Jurgen Klopp, noul selecționer al Germaniei! Ce a spus la prezentare

12:23

Fotbalistul comparat cu Răzvan Raț, înlocuitorul lui Andrei Borza la Rapid

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 3 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 4 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Cu ce echipă semnează Baba Alhassan. Destinaţie surpriză
Citește și