Închide meniul
Video

Muntenegru – România 2-0 | Vlad Chiricheș, prima reacție după gafele colosale: “Îmi pare rău!”

Alexandru Ivan Publicat: 5 iunie 2022, 0:03 / Actualizat: 11 martie 2024, 17:21

Comentarii

Vlad Chiricheș, la interviu / as.ro

Muntenegru – România 2-0. Naţionala României a început dezastruos parcursul în Nations League. Vlad Chiricheş a comis două gafe uriaşe la ambele goluri ale gazdelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiricheș si-a cerut scuze pentru erorile care au dus la golurile marcate de Muntenegru. Căpitanul naționalei crede că România poate să-și ia revanșa în Bosnia.

Muntenegru – România 2-0 | Vlad Chiricheș, prima reacție după gafele colosale

“Aș vrea să-mi asum responsabilitatea pentru eșecul ăsta. Știm cât e de important să începem cu un rezultat pozitiv. Îmi pare rău. Grupul ăsta are potențial, poate să se ridice și să câștige în Bosnia”, a spus Vlad Chiricheș, după Muntenegru – România 2-0. 

Aflat în fața propriului careu, Chiricheș a încercat să respingă un balon cu călcâiul, dar a trimis mingea direct la adversar. Muntenegrenii au profitat la maxim de eroarea căpitanului României.

Sursa: captură Prima TV

Vesovic a centrat la bara a doua, Haksabanovic a recentrat în fața careului de 6 metri, iar Stefan Mugosa, venit lansat, a împins balonul în poarta lui Niță, din fața aceluiași nefericit Vlad Chiricheș.

Reclamă
Reclamă

A doua greșeală a lui Chiricheș a venit în fața lui Risto Radunovic. În propriul careu, căpitanul naționalei a fost fără reacție în fața jucătorului de la FCSB, care a scos balonul într-o zonă periculoasă, iar Muntenegru a marcat din nou, prin Vukcevic, fotbalistul de la UTA.

Sursa: captură Prima TV

România a avut un singur șut pe poartă în meciul cu Muntenegru. Tricolorii au debutat cu o înfrângere în campania de Nations League.

Mihai Stoica l-a lăudat pe Vlad Chiricheș

Vlad Chiricheș a fost ridicat în slăvi de Mihai Stoica înaintea meciului. Managerul general al lui FCSB era convins că fundașul central de la Sassuolo îl va ajuta cel mai mult pe Edi Iordănescu.

Reclamă

Fără el e debandadă! E un lider mai tăcut, un băiat admirabil. Nu e vocal. Mie nu îmi vine să cred câteodată, când văd ce se spune despre el. E un jucător excepțional! Doar cine nu se uită la meciurile lui Sassuolo nu vede cât de bine joacă. A vorbit un jurnalist din Modena că e o deziluzie, ce să spun…

Fără el, echipa națională a României este ca Muntenegru fără Savic. Cu Israel (n.r. – 2-2), fără el, a fost o debandadă!”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Italienii l-au făcut praf pe Vlad Chiricheș

Dacă MM l-a lăudat pe Chiricheș, jurnaliștii din Italia l-au făcut praf pe căpitanul echipei naționale. Presa din Italia l-a catalogat drept „dezamăgirea sezonului”.

Vlad Chiricheș este deziluzia. Pas înapoi pentru fundașul român. Experiența sa a fost decisivă în multe ocazii, dar greșelile încep să devină un pic prea multe. Valoros, dar și dezastruos, Vlad a alternat între prestații bune și proaste. Un amestec «letal», deoarece a demonstrat că poate face mult mai mult decât atât”, a spus Antonio Parrotto pentru Tuttomercato.

72 de selecții are Vlad Chiricheș la echipa națională. A debutat sub tricolor încă din anul 2011.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:30
LIVE TEXTPetrolul – CFR Cluj 0-0. „Feroviarii” vor prima victorie în deplasare
20:19
Un club uriaş din LaLiga e într-o situaţie financiară disperată!
19:59
Hermannstadt – Csikszereda 0-2. Ciucanii dau lovitura și obțin primul succes în deplasare din acest sezon
19:12
BREAKING NEWSLovitură cumplită pentru CFR Cluj! Louis Munteanu, out înaintea meciului cu Petrolul
18:58
Iuliu Mureșan, prima reacție după revenirea la CFR Cluj: „E greu să refuz, are vorba dulce, mieroasă”
17:56
VideoAntenaSport Update. Cele mai importante ştiri ale zilei de 20 octombrie
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 Gigi Becali a făcut anunţul: 3 jucători sunt OUT din lotul FCSB, după ruşinea cu Metaloglobus 5 „Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit 6 Gata! Pleacă Charalambous și Pintilii de la FCSB? Gigi Becali a făcut anunţul oficial
Citește și