“Thriller” la Dortmund, unde Germania – Italia s-a terminat 3-3, după ce gazdele au condus cu 3-0. Nemţii merg în semifinale

Publicat: 24 martie 2025, 0:12

Comentarii
Thriller la Dortmund, unde Germania – Italia s-a terminat 3-3, după ce gazdele au condus cu 3-0. Nemţii merg în semifinale

Jucătorii Germaniei, în meciul cu Italia / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Echipa naţională a Germaniei a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa naţională a Italiei, în manşa secundă a sferturilor Ligii Naţiunilor. Germanii au condus cu 3-0 la pauză. Echipa lui Nagelsmann merge în semifinale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Naţionala Germaniei a avut o primă repriză perfectă pe Signal Iduna Park, din Dortmund. Kimmich a deschis scorul dintr-un penalti, apoi Musiala a marcat la o fază comică. La un corner pentru germani, italienii erau mai atenţi la arbitru, reproşându-i ceva, Musiala a sesizat că este singur cu poarta goală, i-a făcut semn lui Kimmich să execute cornerul, iar acesta i-a trimis mingea şi Musiala a făcut 2-0.

Germania – Italia 3-3 în retur, de la 3-0 pentru nemţi

Tim Kleindienst a stabilit scorul reprizei în minutul 45 şi calificarea părea jucată, germanii conducând cu 5-1 la general. Italia a revenit însă pe tabelă cu golurile lui Moise Kean, în minutele 49 şi 69, şi a primit un penalti transformat de Raspadori, în minutul 90+5.

Italienii au căutat golul care să trimită meciul în prelungiri, dar nu la-u găsit şi Germania – Italia s-a terminat 3-3. Germanii se califică în semifinalele Ligii Naţiunilor cu 5-4 scor general.

Reclamă
Reclamă

Puteți urmări știrile AS.ro și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:51

VideoSan Antonio Spurs a “demolat-o” pe Minnesota în meciul 2 din semifinala Conferinței de Vest. Rezultatele serii

11:48

Luis Suarez s-a răzgândit şi vrea la Cupa Mondială 2026: “Am spus ceva ce nu ar fi trebuit să spun”

11:39

Mesajul emoţionant postat de FCSB pe 7 mai, la 40 de ani după ce Steaua a cucerit Cupa Campionilor: “Indiferent de tabere”

11:29

A plecat de la FCSB și a câștigat titlul! Adrian Șut, performanță de top în Emirate. A celebrat precum Chivu

11:08

Anunţ şoc în Germania! Fostul câştigător de Champions League se retrage la 30 de ani

11:00

Luptă pe muchie de cuțit pentru locul suplimentar de UCL. Două meciuri, decisive după Bayern – PSG

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și