Spania – Italia şi Olanda – Croaţia sunt semifinalele UEFA Nations League! Tragerea la sorţi a fost în AntenaPLAY

Dan Roșu Publicat: 25 ianuarie 2023, 12:09

Comentarii
Spania – Italia şi Olanda – Croaţia sunt semifinalele UEFA Nations League! Tragerea la sorţi a fost în AntenaPLAY

Tragerea la sorţi a semifinalelor UEFA Nations League a fost în AntenaPLAY / uefa.com

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Spania – Italia şi Olanda – Croaţia sunt semifinalele UEFA Nations League! Tragerea la sorţi a semifinalelor UEFA Nations League a fost în AntenaPLAY. Croaţia, Italia, Olanda şi Spania luptă pentru trofeu, în această ediţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Update 12:11: Olanda – Croaţia e a doua semifinală a UEFA Nations League.

Update 12:10: Spania – Italia e prima semifinală a UEFA Nations League.

Olanda – Croaţia şi Spania – Italia, semifinalele UEFA Nations League

Tragerea la sorţi a semifinalelor UEFA Nations League ne-a adus două meciuri de senzaţie, Olanda – Croaţia şi Spania – Italia. Prima semifinală va avea loc pe 14 iunie, la Rotterdam, a doua, pe 15 iunie, la Enschede, iar finala mare şi cea mică se vor desfăşura pe 18 iunie. Toate partidele vor avea loc în Olanda.

Spania şi Italia s-au întâlnit şi în ediţia precedentă a UEFA Nations League, iar ibericiii s-au impus cu 2-1, tot în faza semifinalelor. Până acum, la capitolul directe, Spania conduce cu 12-11, alte 16 meciuri terminându-se la egalitate.

Reclamă
Reclamă

Wesley Sneijder a fost cel care a oficializat tragerea la sorţi şi are un mesaj clar pentru naţionala ţării sale. “Cine va câştiga? Sper că Olanda, dar va fi foarte dificil. Cred că Croaţia are o şansă importantă. Sunt câteva echipe cu tradiţie. Spania şi Olanda şi-au schimbat selecţionerii şi sunt curios cum vor juca”.

Oraşele Rotterdam şi Enschede au fost alese de Asociaţia Regală Olandeză de Fotbal (KNVB) pentru a găzdui meciurile, semifinalele având loc pe 14 şi 15 iunie 2023, iar meciul pentru locul trei şi finala fiind programate pentru 18 iunie 2023.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:20

LIVE VIDEOCalificările MP al Austriei sunt ACUM pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Piloţii Mercedes, cei mai rapizi în antrenamente

17:02

David Popovici luptă pentru aur la ora 20:50, în finala probei de 100 de metri liber de la Roma

17:02

Alex Dobre şi Claudiu Petrila, liberi să plece de la Rapid. Anunţul făcut de conducerea clubului

16:34

Henry l-a făcut praf pe Bielsa după ce Uruguay a fost eliminată de la Mondial: “Nu îţi scoţi cel mai bun jucător”

15:14

EXCLUSIVImagini fabuloase cu bucuria lui Joao Paulo. Cum s-a distrat jucătorul FCSB după ce s-a calificat în 16-imi la Mondial

15:04

Rapid, gata să-i dea lovitura rivalei FCSB! Îl aduce pe internaționalul român din Italia

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 5 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 6 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei
Citește și