VAR-ul nu funcționează la România – Muntenegru. George Pușcaș, gol anulat pentru poziție suspectă de ofsaid

Alexandru Ivan Publicat: 14 iunie 2022, 23:22

Comentarii
VAR-ul nu funcționează la România – Muntenegru. George Pușcaș, gol anulat pentru poziție suspectă de ofsaid

George Pușcaș, la faza golului anulat / Captură Prima TV

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

George Pușcaș a marcat în România – Muntenegru, dar reușita atacantului a fost anulată pentru un presupus ofsaid. VAR-ul nu funcționează la meciul din Giulești din cauza unei probleme la serverele UEFA.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Pușcaș a marcat când Muntenegru conducea cu 2-0, într-un moment în care tricolorii puteau să dea tonul revenirii. Atacantul naționalei a primit o verticalizare de la Florin Tănase și l-a învins pe Mijatovic, dar tușierul au semnalat ofsaid la poziția jucătorului nostru.

George Pușcaș, gol anulat în România – Muntenegru. VAR-ul nu funcționează

Chiar la acest meci, VAR-ul nu este disponibil. UEFA a anunțat înaintea partidei că serverele s-au stricat. Tocmai liniile de ofsaid nu funcționează.

Imediat după golul anulat al lui Pușcaș, Muntenegru a mai marcat o dată, și a dus scorul la 3-0.

George Pușcaș a avut șansa să-și revanșa după ratarea uriașă din meciul cu Bosnia și penalty-ul irosit în partida cu Finlanda.

Reclamă
Reclamă

Stefan Mugosa, „coşmarul” lui Edi Iordănescu în România – Muntenegru

În minutul 42, Stefan Mugosa a înscris cu capul, după un corner, cu o reluare din doi metri de lângă Vlad Chiricheş. Acesta a reluat în plasa porţii lui Florin Niţă după ce a câştigat duelul aerian cu căpitanul naţionalei.

În minutul 56, Mugosa a făcut „dubla” cu o lovitură de cap. Fundașii lui Edi Iordănescu au uitat să mai facă marcaj și la această fază.

În minutul 64, acelaşi Mugosa a reuşit hat-trick-ul. Acesta a înscris cu o reluare de la marginea careului şi a ajuns la patru goluri în poarta României în doar două meciuri.

Reclamă

Nicuşor Bancu, lovit în mandibulă

Înaintea golului din prima repriză, Nicuşor Bancu a fost protagonistul unui conflict. Căpitanul de la Universitatea Craiova a fost lovit de un adversar în mandibulă și a primit îngrijiri medicale.

În urma conflictului iscat, Burcă a protestat vehement şi a primit cartonaşul galben.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:37

„Este profund ridicol!” Istvan Kovacs, din nou în centrul unui scandal, deși a luat decizia corectă!

12:33

Csikszereda – CFR Cluj, LIVE TEXT (ora 16:00). Marius Șumudică vrea prima victorie în deplasare

12:04

Misiune imposibilă? Kylian Mbappe a primit deadline: când îl poate depăși pe Cristiano Ronaldo

11:54

Andrei Rațiu, transfer în Premier League. Cine anunță mutarea: „Există deja un acord”

11:37

Universitatea Cluj a transferat fundaș din Germania în locul lui Coubiș

11:06

Nimeni nu ar fi pariat pe asta! Care a fost cel mai bun jucător de la FCSB în startul de sezon

1 Cutremurător. Nicolae Negrilă a povestit cum a murit Nae Ungureanu: „Plâng, bă, tată! L-am găsit gheață” 2 Poliția a blocat roata unui Mercedes de 230.000 de euro! Surpriză când au descoperit cine era proprietarul: „Intrase la frizer!” 3 Tragere la sorți UEFA Conference League: Universitatea Craiova dă de Copenhaga, Brighton și Getafe. Tot programul 4 Tragere la sorți UEFA Europa League: Juventus vine la București! Cu cine ar fi picat Craiova 5 S-a făcut! Universitatea Craiova îşi vinde super-fotbalistul pe 3 milioane de euro. Unde va ajunge 6 Gigi Becali, întâlnire secretă cu înlocuitorul lui Marius Baciu la FCSB! A câștigat 3 trofee cu Dinamo
Citește și