VIDEO

Ladislau Boloni conducea cu 3-1 în minutul 16 și Metz a pierdut cu 3-6, cu Guingamp, după ce a încasat 3 cartonașe roșii. Loți a tunat la conferința de presă

Dan Roșu Publicat: 13 septembrie 2022, 9:14

Comentarii
Ladislau Boloni conducea cu 3-1 în minutul 16 și Metz a pierdut cu 3-6, cu Guingamp, după ce a încasat 3 cartonașe roșii. Loți a tunat la conferința de presă

Ladislau Boloni, alături de jucătorii lui Metz / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ladislau Boloni conducea cu 3-1 în minutul 16 și Metz a pierdut cu 3-6, cu Guingamp, după ce a încasat 3 cartonașe roșii. Acesta a fost meciul nebun din etapa a 8-a din Ligue 2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Metz a condus cu 3-1, până în minutul 16, prin golurile marcate de Manceau (autogol ‘2), Jallow ’10, ’16, respectiv Livolant (penalti ‘8). Apoi Guingamp a revenit şi a punctat prin Quemper ’45+1, Courtet ’45+7 (penalti), Louiserre ’69, Tchimbembe ’86 şi Livolant ’88.

Ladislau Boloni conducea cu 3-1 în minutul 16 și Metz a pierdut cu 3-6

Trei jucători de la Metz au fost eliminaţi: Kouyate ’31, Oukidja ’45+3 şi Jean-Jaques ’56.

Intră aici pentru a vedea rezumatul partidei!

Meciul a fost întrerupt aproximativ jumătate de oră, după ce arbitrul a afirmat că nu se simte în siguranţă din cauza fanilor echipei Metz.

Reclamă
Reclamă

În clasament, Metz este pe locul 8, cu 11 puncte, iar Gungamp este pe 6, cu 13 puncte.

Ladislau Boloni a dat vina pe arbitri

La finalul partidei, Ladislau Boloni și-a ieșit din minți. ”Dacă arbitrajul ne-a costat în acest meci? Este evident. Adversarul nostru are jucători buni, care știu să și provoace. Dar domnul care a fost pe teren, nu vreau să-l numesc arbitru, că mă deranjează, a făcut circ.

A influențat rezultatul și munca multor oameni. Am început meciul bine, am avut parte de acel autogol. Trebuie să îmi explicați faza penalty-ului. Mai întâi, a spus că este un fault de la spate, altora le-a explicat că ar fi fost vorba de un henț. Ia o decizie!

Reclamă

Acest arbitru vrea meciuri în prima ligă, unde a ajuns deja. Doamne ferește! Să vorbim și de al doilea penalty și de eliminare… No comment! Ia fluierul și ascunde-l bine. Nu vreau să îmi apăr echipa, dar meciul acesta trebuia să-l câștigăm cu 3-0”, a spus Boloni, citat de republicain-lorrain.fr.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
2:40

Revoltător! Gestul golănesc al lui Jude Bellingham, după Anglia – Argentina 1-2! I-a dat o palmă unui adversar

1:24

VideoA fost nebunie în Piaţa Antena World Cup, după remontada Argentinei în semifinala cu Anglia

0:58

Patru concluzii după Anglia – Argentina 1-2: Taxele, moartea și it’s not coming home

0:57

Mesajul „scandalos” afişat de jucătorii Argentinei după victoria cu Anglia

0:45

Wayne Rooney l-a făcut praf pe Thomas Tuchel după Anglia – Argentina 1-2! Ce a putut spune despre schimbări

0:34

Iker Casillas a reacţionat dur după victoria Argentinei cu Anglia: „Abordare laşă”

1 Veste bună pentru suporterii lui Dinamo: ce decizie a luat George Pușcaș 2 Gigi Becali îi face concurență lui Mihai Rotaru! A plătit 2,4 milioane de euro pentru doi jucători 3 Omul care a doborât Franța abia mai putea să meargă la final: „Sunt complet terminat! Nici în cele mai frumoase visuri…” 4 VIDEOAnglia – Argentina 1-2! Leo Messi, la a 2-a finală consecutivă de Campionat Mondial! Sud-americanii, remontada superbă 5 Fotbalistul de la FCSB e gata de plecare: „Nu vreau să fac scandal!” 6 FotoJucătorii de la Universitatea Craiova, uniți pentru Romanchuk. Ce s-a întâmplat înainte de startul meciului cu Vitebsk
Citește și