Imediat ce Lionel Messi a aterizat pe aeroportul ”El Prat” din Barcelona, cinci oficiali ai autorităților fiscale spaniole au urcat la bordul aeronavei sale și au cerut tuturor celor prezenți să se legitimeze.
Mai mult, jucătorul Barcelonei a trebuit să plătească o taxă vamală la sosirea în orașul catalan unde locuiește de atât de multă vreme, anunță spaniolii de la Marca.
”După 15 ore de zbor, mă întâlnesc cu oameni de la ANAF. E o nebunie!”, ar fi fost cuvintele lui Lionel Messi.
Lionel Messi nu se mai simte deloc bine la Barcelona
De altfel, problemele cu autoritățile fiscale nu îi sunt străine lui Messi. Fotbalistul, la fel ca și colegul Cristiano Ronaldo, a fost acuzat de neplata unor taxe și a fost chiar judecat, primind o sentință cu suspendare în schimbul plății unor amenzi.
Vedeta Barcelonei a fost aşteptată și de un număr impresionant de jurnalişti.
Messi a fost întrebat ce crede despre atacurile lansate de impresarul lui Antoine Griezmann, care l-a acuzat pe argentinian de situația nefastă pe care francezul o are la gruparea de pe Camp Nou.
"Adevărul este că m-am săturat să fiu de vină pentru toate lucrurile din club", a fost reacţia nervoasă a lui Messi.
- Lionel Messi, probleme cu autoritățile
- El a fost așteptat pe aeroportul din Barcelona
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Mihai Popescu a aflat din presă de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB! Ce mesaj a avut pentru antrenor
- „Ne-a anunțat prin mesaj”. Darius Olaru regretă plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: „A fost normalitate la echipă”
- Florin Tănase, reacție sinceră după plecarea neașteptată a lui Mirel Rădoi
- Mehmet Topal, “dărâmat”, după meciul cu FCSB: “Nu mă aşteptam la aşa prestaţie”! Mesaj clar pentru jucători
- Octavian Popescu a făcut anunțul! Ce adversar din play-off vrea la baraj și ce spune despre viitorul la FCSB































