Mijlocașul român joacă, din 2017, pentru lituanienii de la Zalgiris. Chiar pentru site-ul clubului a dezvăluit că ar fi putut avea un alt traseu în carieră.
Liviu Antal a ratat un transfer la FCSB
Antal a recunoscut că a fost dorit, în trecut, de Gigi Becali. Negocierile s-au purtat într-un moment în care mijlocașul lui FC Vaslui își depusese memoriu pentru a deveni liber de contract. Nu mai primise banii de șase luni.
"Nu l-am întâlnit pe Gigi Becali direct, dar am vorbit la telefon. A fost o perioadă în care a vrut să mă transfere la echipa lui, dar am ales să merg în Turcia. Becali este unul dintre oamenii speciali din fotbalul românesc, e o adevărată legendă. Se aud constant poveşti excepţionale despre el, dar nu-i pasă. El spune mereu ce crede", a declarat Antal pentru site-ul lui Zalgiris.
Jucătorul care are o selecție la prima reprezentativă se felicită că a rămas în Lituania pe timpul pandemiei.
"Situația este mult mai dificilă în România. Sunt mult mai multe cazuri de decese și îmbolnăviri cu Covid-19, iar regulile sunt mai stricte. Poți ieși din casă doar dacă îți completezi o declarație. Poți merge la munca, să ieși cu câinele sau să te duci la magazin, însă doar în apropierea locuinței", le-a transmis românul fanilor din Vilnius.
Antal este unul dintre cei mai buni jucători ai lui Zalgiris. În urmă cu două sezoane a marcat de 23 de ori și a fost golgheterul campionatului. S-a descurcat remarcabil și în ultima ediție de campionat, când a înscris 15 goluri.
- Liviu Antal joacă din 2017 în Lituania
- A marcat 55 de goluri pentru Zalgiris
- Antal a fost campion al României, cu Oțelul
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Cristi Chivu, bucurie nebună în Inter – Como 3-2. Românul, schimbare uriașă pentru calificarea în finala Cupei Italiei
- MAGIE! Inter este în finala Cupei Italiei după ce a revenit de la 0-2 cu Como! Chivu poate face eventul
- “L-au forţat” Reacţia lui Gabi Balint după plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB!
- „Am crezut că a glumit”. Adrian Mutu, surprins când a aflat numele antrenorului dorit în locul lui Mirel Rădoi la FCSB
- „Dacă s-a repetat la noi, trebuia și la Drammeh” Ce spune Bogdan Andone după eliminarea din Cupă































