Cu masca pe față, jucătorii și arbitrii n-ar putea duce un meci întreg. Aceasta este părerea lui Liviu Antal. Mijlocașul de 30 de ani este în Lituania, acolo unde îmbracă tricoul lui Zalgiris.
"Ar fi foarte ciudat să avem o mască, clar este mai greu să alergi așa. Nu cred că se va ajunge la așa ceva, mi s-ar părea și haios", a declarat fotbalistul care a mai jucat la Oțelul, FC Vaslui, Pandurii și CFR Cluj.
Antal a ramas blocat în Lituania pe timpul pandemiei.
"Sunt puțin mai în siguranță aici, pentru că sunt mai puține cazuri. Au luat mai repede deciziile de a închide granitele, de nu a primi străini în țară. Nu este interzis să ieși din casă, ești obligat să ai mască, sau fular, sau orice iți acoperă nasul și gura", a dezvăluit fotbalistul lui Zalgiris.
Antal e golgheter în Lituania și se pregătește acasă. Între două antrenamente pe zi, devorează serialele pe internet!
Acum am terminat La Casa del Papel, cred că toată lumea se uită la el
- Liviu Antal este izolat în Lituania
- Mijlocașul român e legitimat la Zalgiris
- Antal nu agreează varianta de a purta mască în timpul meciurilor
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
- Alexandru Musi, la pământ după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „E frustrant, meritam mai mult”
- Răsturnare de situație! Luis Phelipe a semnat cu altă echipă, după ce a fost aproape de Botoșani
- Cătălin Cîrjan, sprijin total pentru impresarul lui suspendat pentru pariuri: “E parte din familia mea”
- Zeljko Kopic, anunț despre transferuri după Dinamo – Petrolul 1-1. Ce a spus despre gafa lui Epassy

































