Închide meniul

Lovitură pentru Dinamo. Diego Fabbrini pleacă din "haită", chiar dacă bătuse palma cu DDB! Doi jucători, declarați liberi de contract

Iulian Focșăneanu Publicat: 28 ianuarie 2021, 8:12

Comentarii
Lovitură pentru Dinamo. Diego Fabbrini pleacă din "haită", chiar dacă bătuse palma cu DDB! Doi jucători, declarați liberi de contract

Diego Fabbrini

Anunțul a fost făcut chiar după victoria obținută de "câinii roșii" acasă, cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-1. Italianul poate deveni liber de contract chiar în ziua derby-ului cu rivala FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Diego Fabbrini își dorește să plece de la Dinamo

Potrivit GSP, demersul lui Fabbrini a fost făcut public de către Camera Națională pentru Soluționarea Litigiilor din cadrul FRF: "FABBRINI DIEGO vs. CS DINAMO 1948 SA – Încetare raporturi contractuale și pretenții financiare – Acordă termen la data de 03.02.2021"

Mai mult decât atât, alți doi jucători tocmai au devenit liberi de contract. Este vorba de Andrei Sin și Andreas Mihaiu. CNSL o obligă pe Dinamo să le achite toate salariile din perioada septembrie – decembrie 2020. Conducătorii clubului au dreptul să facă recurs.

Autor al unui gol în cele 18 apariții din acest sezon, Fabbrini s-a răzgândit la numai câteva zile după ce anunțase că rămâne la Dinamo.

"O să rămân, da. Dacă va fi aşa (n.r. Pablo Cortacero să plătească salariile restante), o să fim cu toţii fericiţi. Deocamdată, aşteptăm. În rest, trebuie să discutaţi cu cei de la club", a spus italianul de 30 de ani după eșecul cu FC Botoșani.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:43
Florin Tănase, gest superb pentru Darius Olaru. Ce i-a cerut, de fapt, lui Gigi Becali
16:42
Presa din Italia nu s-a ferit de cuvinte, după succesul dramatic al Interului: „Cel mai slab meci al anului”
16:32
Cristi Chivu, reacție savuroasă după ce Inter a învins-o dramatic pe Verona: „Sponsorul e puțin supărat”
16:28
Buducnost – Gloria Bistrița 26-29, în Liga Campionilor. Revenire fantastică pentru fetele lui Carlos Viver
16:03
Neluțu Varga, anunț uriaș pentru CFR Cluj: „Toată lumea trebuie să își facă treaba”
15:52
Ce a apărut pe site-ul Interului după ce formaţia lui Chivu a câştigat dramatic, cu un autogol din minutul 90+4!
1 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 2 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 3 Gigi Becali a spus cine a fost omul meciului cu Universitatea Cluj: „Astea îl caracterizează” 4 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad 5 Gigi Becali, anunţ la miezul nopţii despre viitorul lui Denis Alibec 6 U Cluj – FCSB 0-2. Campioana, victorie categorică în Ardeal! Darius Olaru, ”one-man show”
Citește și