Închide meniul

LPF a decis ca toate meciurile celor de la Dinamo să fie suspendate, după ce magazionerul clubului a fost testat pozitiv de coronavirus

Antena Sport Publicat: 11 iunie 2020, 10:51

Comentarii
LPF a decis ca toate meciurile celor de la Dinamo să fie suspendate, după ce magazionerul clubului a fost testat pozitiv de coronavirus

Meciurle celor de la Dinamo au fost suspendate

Dinamo trebuia să joace sâmbătă cu Chindia. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Liga Profesionistă de Fotbal ține să informeze că astăzi, 11.06.2020, la ora 10:39, persoana responsabilă cu verificarea respectării prevederilor Ordinului comun al Ministerului Tineretului și Sportului și Ministerul Sănătății nr. 601/971/2020 din cadrul clubului FC DINAMO 1948 București ne-a transmis faptul că o persoană din cadrul clubului a fost depistată pozitiv la cea de a patra testare COVID 19.

Având în vedere prevederile legale și regulamentare este necesară păstrarea anonimatului acestei persoane.

Liga Profesionistă de Fotbal va respecta prevederile legale stabilite de ordinul comun al Ministerului Tineretului și Sportului si Ministerul Sănătății și până la finalizarea anchetei epidemiologice în acest caz, va opri desfășurarea meciurilor care implică clubul FC Dinamo 1948 București”, se arată în comunicat.

Reacția OFICIALĂ a celor de la Dinamo, după ce magazionerul clubului a fost testat pozitiv de coronavirus

"Toți componenții lotului dinamovist, membrii staff-ului tehnic și medical din cadrul echipei noastre, precum și personalul auxiliar pentru organizarea meciurilor la stadionul din Ștefan cel Mare au efectuat miercuri, 10 iunie 2020, testul Real Time PCR pentru diagnosticarea COVID-19.
În urma acestei testări a fost depistat un caz pozitiv, a anunțat medicul Liviu Bătineanu pentru site-ul oficial al clubului, www.fcdinamo.ro.

Reclamă
Reclamă

Medicul dinamovist precizează că persoana depistată pozitiv nu face parte din lotul de jucători sau din conducerea tehnică și medicală a echipei, fiind izolată în această dimineață la stadionul Dinamo", se arată în comunicatul clubului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:47
EXCLUSIVPancu rupe tăcerea! Ce l-a deranjat la Louis Munteanu: “Nu avea voie! Clubul să intervină! Sunt revoltat”
13:40
Marius Șumudică nu duce lipsă de oferte! Anunțul antrenorului: “Mă simt ca peștele-n apă”. Cine l-a refuzat
12:35
EXCLUSIVMarius Niculae a anunţat care este atuul lui Dinamo în lupta pentru titlu: “Şi suporterii văd asta”
12:23
Andrei Rațiu, într-un top select! Pe ce loc se află în clasamentul condus de Lamine Yamal
12:10
Noul monopost McLaren pentru sezonul 2026 a fost vândut cu 9,5 milioane de euro
11:16
Antonio Conte își ține jucătorii cu picioarele pe pământ! Mesaj categoric pentru vedetele lui Napoli
1 Prima mutare a iernii la Dinamo. Andrei Nicolescu a confirmat: „Merge cu noi în cantonament” 2 Louis Munteanu a rupt tăcerea după scandalul uriaş provocat după ce a îmbrăcat tricoul FCSB. Ce a putut spune 3 Jucătorul din Liga 1 a adus prima victorie din istoria țării sale la Cupa Africii pe Națiuni, după 16 încercări 4 Răsturnare de situație la FCSB! Mihai Stoica a anunțat prima plecare a iernii: “Ne-am strâns mâna! E liber” 5 Fotbalistul de la FCSB, cel mai slab de pe teren! A comis penalty la Cupa Africii și a fost schimbat primul 6 „Pleci de la FCSB?” Răspunsul categoric dat de Florin Tănase, după anunțul agentului lui
Citește și