Update: Pentru a doua oară, arbitrul a întors decizia de a acorda penalty pentru Inter după ce Lukaku se pregătea să bată.
După trei goluri în 25 de minute, o nouă pătrundere în careu a "nerazzurrilor" a dus la fluierul arbitrului Carlos Del Cerro, după ce a părut că Daley Sinkgraven a atins mingea cu mâna.
Del Cerro ia decizia şi acordă lovitură de pedeapsă pentru Inter, iar Lukaku se îndreaptă spre punctul cu var.
Aici intervine însă încă o dată utilitatea sistemului VAR. Sfătuit în cască, arbitrul merge la marginea terenului pentru a revedea faza şi îşi schimbă decizia. Nu a fost penalty!
Meciul poate fi urmărit în live text pe antenasport.ro
- Inter - Leverkusen 2-1
- Lukaku a marcat un gol din acţiune
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0!
- Verdictul specialistului după decizia controversată luată de Istvan Kovacs în Liverpool – Real Madrid 1-0!
- Liverpool – Real Madrid 1-0, cu Istvan Kovacs la centru. Românul, decizie controversată! Toate rezultatele
- Nota primită de Dennis Man după ce a jucat 58 de minute în Olympiacos – PSV
- Reacţia spaniolilor după ce Istvan Kovacs i-a refuzat un penalty lui Liverpool cu Real Madrid
































