Fostul portar de la Steaua și CFR Cluj, Martin Tudor, a suferit un infarct la Reșița și nu a mai putut fi salvat. Ultima oară, Tudor a fost secundul lui Victor Pițurcă la Universitatea Craiova. Vestea dispariției sale a șocat lumea fotbalului.
"L-am cunoscut, un portar foarte bun, un băiat de calitate. Păcat! 43 de ani, nu-ți vine să crezi!", a reacționat Helmut Duckadam.
Amintiri cu Martin Tudor
Nici foștilor colegi de la Steaua nu le-a venit să creadă că Martin Tudor s-a stins din viață. Cu toții au numai amintiri frumoase legate de fostul portar, care a câștigat două titluri în perioada petrecută în Ghencea.
"Atunci când vorbea trebuia să asculți, pentru că știa exact cu ce se mănâncă Steaua București! Îmi pare nespus de rău!", a fost reacția lui Dorin Goian.
"E un șoc pentru toți foștii lui colegi, am jucat împreuna câțiva ani buni. Un băiat excepțional, un portar foarte bun!", a spus Iulian Miu.
"Toate cantonamentele mi le petreceam la el în cameră, jucând table și stând de vorbă. Eu, cu Florentin Dumitru și cu Martinică, pentru că așa îi spuneam: Martinică", și-a amintit Sorin Paraschiv.
- Martin Tudor a decedat, în urma unui infarct, la doar 43 de ani
- Lui Helmut Duckadam nu i-a venit să creadă
- Foștii colegi de la Steaua și-au amintit câteva dintre cele mai frumoase momente petrecute alături de Martin Tudor
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Lamine Yamal a făcut show la parada campionilor, cu trofeul Cupei Mondiale. Nebunie pe străzile din Madrid
- Ofertă colosală pe masă pentru Andrei Coubiș! Două cluburi sunt pe urmele fundașului de la „U” Cluj
- Scenografie specială pentru Daniel Pancu la Rapid – Sepsi, primul meci la revenirea acestuia în Giuleşti
- Două noi transferuri la FCSB. Anunţul lui Mihai Stoica: „Situaţia e aproape rezolvată”
- Moment penibil în Giulești! Ce s-a întâmplat la Rapid – Sepsi când trebuia să aibă loc un minut de reculegere
































